OGŁOSZENIA 17.XII 2023 r.

1. Dziś 3 Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Kolekta jest przeznaczona na parafię.
2. Od 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie może w nim zabraknąć naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem i ludźmi. Zapraszam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania codziennie przed każdą mszą św. oraz 23.12.w sobotę od godz.9.00 do 11.00, a w wigilię od 14.00 do 15.00. Przygotujmy w naszych sercach miejsce dla przychodzącego Boga.

3. Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach. W naszym kościele odbywają się
w poniedziałek, środę i piątek o godz.17.00.

4. W piątek, 22.12.2023r. od godz.8.00 przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian z posługą sakramentalną. Chorych i starszych parafian prosimy zgłaszać w zakrystii.

5. Dziękuję wszystkim za pomoc w posprzątaniu kościoła i obejścia.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.
7. W zakrystii do nabycia są opłatki i świece, z których dochód zostanie przeznaczony na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” duże w cenie 17 zł., małe 11zł. Bardzo proszę o wsparcie najbardziej potrzebujących przez gest zakupienia świecy. Niech nie zabraknie tego światła na naszym wigilijnym stole.
8. Można zamawiać intencje mszalne na rok 2024. W miesiącu styczniu i lutym jest wiele wolnych intencji.
9. Plan odwiedzin duszpasterskich zwanych kolędą, która w tym roku rozpocznie się w naszej parafii 27.12.2023 r. jest wywieszony w gablotce, w Gazetce Parafialnej i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Rozpoczęcie kolędy w soboty od godz. 10.00, w niedzielę od godz. 14.00, a w tygodniu od godz. 15.30. Ze względów bezpieczeństwa ministrantów, którzy poprzedzają kapłana, będziemy odwiedzali parafian tylko na wyraźne zaproszenie. Znakiem dla kapłana będą otwarte drzwi lub furtka. Zapisy na dodatkową kolędę odbywać się będą w zakrystii lub po osobistym ustaleniu z kapłanem.
10. Ksiądz Arcybiskup Adrian zaprasza na spotkanie „W drodze do Betlejem", które odbędzie się w niedzielę (17 grudnia) o godz. 19:00 na placu przed Kurią Metropolitalną. W programie: adwentowe słowo Księdza Arcybiskupa, przekazanie przez harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju; iluminacja choinki, pieśni adwentowe w wykonaniu studentów z Duszpasterstwa Akademickiego „Centrum".

11. Dzieci zapraszamy do zakrystii po odbiór obrazków.
+ Wszystkim parafianom życzymy owocnego
przeżywania okresu Adwentu +