OGŁOSZENIA 10 XII 2023 r.

1.  Dziś II Niedziela Adwentu. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii, natomiast przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian odbędą się w piątek, 22.12.2023r. Prosimy chorych i starszych parafian zgłaszać w zakrystii.

3. Zapraszamy do udziału w roratach. W naszym kościele odbywają się w poniedziałek, środę i piątek o godz.17.00.

4. Obchody liturgiczne tygodnia:

• wtorek - wspom. dow. NMP z Guadalupe

• środa - Wspomnienie św. Łucji, dz. i męcz.

• czwartek - Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezb. i dK

• niedziela - 3 NIEDZIELA ADWENTU - GAUDETE

5. Dziękuję wszystkim za pomoc w posprzątaniu kościoła i obejścia. Jednocześnie przypominam i bardzo proszę o pomoc panie i panów oraz rodziców dzieci komunijnych w posprzątaniu kościoła 16 grudnia, tj. w sobotę, o godz. 8.30.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.

7. W zakrystii do nabycia są opłatki i świece, z których dochód zostanie przeznaczony  na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” duże w cenie 17 zł., małe 11zł.

8. Można zamawiać intencje mszalne na rok 2024. W miesiącu styczniu i lutym jest jeszcze wiele wolnych intencji.

9.  Plan odwiedzin duszpasterskich zwanych kolędą, która w tym roku rozpocznie się w naszej parafii 27.12.2023 r. zostanie podany w niedzielę 17 grudnia 2023r. Rozpoczęcie kolędy w soboty od godz. 10.00, w niedzielę od godz. 14.00, a w tygodniu od godz. 15.30. Ze względów bezpieczeństwa ministrantów, którzy poprzedzają kapłana, będziemy odwiedzali parafian tylko na wyraźne zaproszenie. Znakiem dla kapłana będą otwarte drzwi lub furtka. Zapisy na dodatkową kolędę odbywać się będą w zakrystii lub po osobistym ustaleniu z kapłanem.

10. Dzieci zapraszamy do zakrystii po odbiór obrazków.

+ Wszystkim parafianom życzymy owocnego

przeżywania okresu Adwentu +