OGŁOSZENIA 6 VIII 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest 18 niedzielą zwykłą w liturgii Kościoła.

2. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
Za tydzień kolekta specjalna przeznaczona na spłatę zakupionego kotła gazowego do naszego kościoła. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Można także wesprzeć naszą parafię środkami finansowymi dokonując przelew na konto bankowe. Pragnę poinformować, że w ramach modernizacji naszej kotłowni w kościele został zakupiony i zamontowany w piątek, kocioł gazowy, który w projekcie ogrzewania był przewidziany i planowany. Koszt tej inwestycji to kwota 14tyś.zł.

3. Rozpoczął się sierpień, miesiąc w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Księga Trzeźwości wystawiona jest na stoliku z tyłu kościoła.

4. Odwiedziny chorych i starszych parafian odbędą się przed uroczystością odpustową, tj. w piątek 11.08, początek odwiedzin od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie chorych i starszych wiekiem parafian  w zakrystii.

5. Zbliża się uroczystość odpustowa w naszej parafii, która przypada we wtorek 15.08. Już dzisiaj serdecznie zapraszam parafian i gości do udziału w naszych uroczystościach odpustowych. Serdecznie zapraszam do udziału w TRIDUUM MARYJNYM w dniach od 12.08 do 14.08. W sobotę 12.08,  o godz. 18.00, w niedzielę 13.08, o godz. 15.00 i w poniedziałek 14.08, o godz. 17.30.W czasie nabożeństwa w poniedziałek nastąpi poświęcenie ziół i kwiatów. Zapraszam panie i dziewczęta w strojach regionalnych oraz panów do niesienia baldachimu. Z tyłu kościoła znajduje się skarbona na kwiaty do dekoracji kościoła przed uroczystościami odpustowymi.
Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.

6. Obchody liturgiczne tygodnia

• wtorek - Wspomnienie św. Dominika, prezb.
środa - ŚWIĘTO ŚW. TERESY BENEDYKTY OD KRZYŻA patronki Europy
• czwartek - ŚWIĘTO ŚW. WAWRZYŃCA, DIAK. i MĘCZ.
• piątek - Wspomnienie św. Klary, dz.

7. W miesiącu sierpniu i wrześniu jest jeszcze wiele wolnych intencji mszalnych. Zachęcam do zamawiania mszy św. Można to uczynić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.

9. Dzieci zapraszamy do zakrystii po odbiór soczku.

+ Wszystkim parafianom życzymy dobrej niedzieli

oraz spokojnego i błogosławionego tygodnia+