OGŁOSZENIA 5 XI 2023 r.

1. Dzisiaj przeżywamy 31 niedzielę zwykłą w ciągu roku. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona
na renowację Kalwarii Piekarskiej. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii, a przed kościołem
zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za złożone ofiary Bóg zapłać.

2. Przyszła niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

3. Zapraszam na modlitwę różańcową za ++ zalecanych od poniedziałku do piątku pół godziny przed Mszą św. Każdego dnia wyczytywane są poszczególne zalecki złożone w zakrystii. Zapewniam, że zostaną odczytane wszystkie zalecki i za wszystkie te osoby będę się modlił oraz sprawował 10 mszy św.

4. Spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się jutro tj., 6.11. (poniedziałek) w Kościele o godz. 17.00. Natomiast spotkanie w sprawie strojów komunijnych z panią krawcową zaplanowano na 8.11 (w środę), o godz. 18.00 w Bańgowie (w domu katechetycznym).

5. W kancelarii parafialnej nadal przyjmowane opłaty za miejsca grobowe. Bardzo proszę o zapoznanie się z regulaminem cmentarza parafialnego, który umieszczony jest na tablicy na terenie cmentarza oraz został umieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Zgodnie z regulaminem po upływie 20 lat od pochówku lub nieprzedłużeniu prolongaty za przedłużenie prawa do miejsca, grób przechodzi na własność parafii i może zostać wykorzystany do ponownego pochówku bez konieczności osobnego informowania dotychczasowego dysponenta. Wszystkim, którzy już dokonali wpłat dziękuję.
6. Obchody liturgiczne tygodnia:
• czwartek - ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ
• piątek - Wspomnienie św. Leona Wielkiego, pap. i dK
• sobota - Wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa

7. Dziękuję wszystkim za pomoc w przygotowaniu liturgii uroczystości Wszystkich Świętych,
za przygotowanie kaplicy cmentarnej do mszy św. oraz za posprzątanie Kościoła i obejścia.

8. Zapraszamy wszystkich parafian oraz gości do udziału 10 listopada 2023r., o godz. 19.00,
w premierze filmu pt.: Rzecz o jelyniokach i kabotku”, która odbędzie się w Siemianowickim Centrum Kultury – Park Tradycji. Wstęp wolny. Informacje zamieszczone na plakacie oraz w naszej parafialnej gazetce.

9. Bardzo serdecznie zapraszam Parafian do naszego kościoła w sobotę, 11.11.2023r., o godz. 10.00 na uroczystą mszę św. w intencji naszej Ojczyzny. We mszy św. będzie uczestniczył Pan Prezydent Siemianowic Śl. Rafał Piech oraz zaproszeni goście.
10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.
11. Dzieci zapraszamy do zakrystii po odbiór obrazków.
+ Wszystkim parafianom życzymy spokojnej niedzieli
oraz dobrego i błogosławionego tygodnia +