OGŁOSZENIA 31 XII 2023 r.

1. Dziś Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to ustanowiony przez Komisję Episkopatu Polski dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin. Jest to także patronalne święto Domowego Kościoła. Kolekta jest przeznaczona opłaty rachunku za energię elektryczną w naszym kościele.

Zapraszam dziś o godz. 15.00 na nabożeństwo na zakończenie Roku 2023.

2. Jutro obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Kolekta w Nowy Rok przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach.

3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

4. W sobotę 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, wspominająca misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu. W sobotę 6 stycznia przypadają kolejne rocznice święceń biskupich:  ks. abpa seniora Wiktora oraz biskupów pomocniczych Marka i Adama. Pamiętajmy o nich w modlitwie. W tym dniu zapraszamy rano o 7.15 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP,  msze św. o godz. 8.00

i o godz. 11.15.

5. Kolekta z Uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona będzie na misje.

6. Zapraszamy wiernych do udziału w Orszakach Trzech Króli. Jest to również Misyjny Dzień Dziecka.

7. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.

9. Można zamawiać intencje mszalne na rok 2024. W miesiącu styczniu i lutym jest wiele wolnych intencji.

10. Rozpoczęliśmy odwiedziny duszpasterskie zwane tradycyjnie kolędą. Przypominam, że rozpoczęcie kolędy w soboty od godz. 10.00, w niedzielę od godz. 14.00, a w tygodniu od godz. 15.30. Ze względów bezpieczeństwa ministrantów, którzy poprzedzają kapłana, będziemy odwiedzali parafian tylko na wyraźne zaproszenie. Znakiem dla kapłana będą otwarte drzwi lub furtka. Zapisy na dodatkową kolędę odbywać się będą w zakrystii lub po osobistym ustaleniu z kapłanem.

11. Dzieci zapraszamy do zakrystii po odbiór obrazków.

12. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przysłali mi życzenia świąteczne i noworoczne. Zapewniam o moje pamięci o Was w modlitwie i życzę Wam Do Siego Roku 2024.

+ Wszystkim parafianom życzymy spokojnej niedzieli
oraz dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku 2024 +