OGŁOSZENIA 30.V.2021 r.

 

 

  1. Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej tym samym kończy się okres Spowiedzi św. i Komunii św. Wielkanocnej. Dziś także pielgrzymka świata męskiego na Piekarskie Wzgórze. Uroczystości z Piekar Śl. będą transmitowane przez TV Polonia, TVP Katowice, Radio eM oraz Radio Katowice. Wraz z mężczyznami poprzez wspólną modlitwę chcemy włączyć się w tą pielgrzymkę do Matki Bożej Piekarskiej. Dziś także przypada uroczystość kiermaszowa w parafii św. Jana Sarkandra w Bańgowie na osiedlu, o godz. 16.00 uroczysta Msza św. Zapraszamy parafian do włączenia się w obchody kiermaszu u naszych sąsiadów. 

 

  1. W czwartek 3 VI przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Także w tym roku nie odbędzie się  tradycyjna procesja Bożego Ciała. Podobnie jak w zeszłym roku po Mszy św. o godz. 11.15 udam się na ulice naszej parafii z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Bardzo proszę o przystrojenie okien.  

 

  1. W sobotę 5  VI  przypada I-sza  sobota miesiąca o godz. 7.15 zapraszam parafian na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.  

 

  1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii, kolekta przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Wydziały Teologicznego UŚ. Dzisiaj także po Mszach św. zbiórka na termomodernizację okien naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary, także te w formie przelewu bankowego.

 

  1. Urząd Miejski w Siemianowicach Śl. zaprasza wszystkie dzieci w dn. 1 VI o godz. 16.00 do amfiteatru w Paku Miejskim z okazji Dnia Dziecka na występ zespołu Małe TGD. Szczegóły na plakacie. 

 

  1. Bóg zapłać Paniom za mycie i dezynfekcję kościoła. Bóg zapłać Panom za wszystkie wykonane prace wokół naszego kościoła i na probostwie.

 

  1. Obchody liturgiczne tygodnia:

• poniedziałek – ŚWIĘTO NAWIEDZENIA NMP 

• wtorek – Wspomnienie św. Justyna, męcz. 

• środa – wspom. dow. świętych męcz. Marcelina i Piotra 

• czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA 

• sobota – Wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męcz. 

• niedziela – 10 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. Zachęcamy parafian do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej. 

 

Wszystkim parafianom, pielgrzymom życzymy obfitych łask i opieki Matki Bożej Piekarskiej oraz błogosławionego tygodnia.

Script logo