OGŁOSZENIA 30 X 2022 r.

1. Dzisiejsza  niedziela jest 31 niedzielą zwykłą w roku liturgicznym Kościoła. Zapraszam       dzisiaj na nabożeństwo różańcowe  o godz. 15.00, przy kapliczce św. Izydora.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na zakup węgla potrzebnego do ogrzania probostwa. Za Waszą ofiarność składam szczere i serdeczne Bóg zapłać. Kolekta przyszłej niedzieli jest przeznaczona na renowację Krypty Katedry.

1. Dzień Anioła w Siemianowicach Śląskich. Miasto przygotowało na 31 października szereg atrakcji. Młodzi wolontariusze będą tego dnia rozdawać serduszka odblaskowe i cukierki na terenie miasta. Osoby poczęstowane cukierkiem będą mogły wylosować kartkę z zapisanym dobrym uczynkiem - wyzwaniem, jaki mają zrealizować. Informacje zawarte są na plakacie.

1. We wtorek, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. W tym dniu Msze św. jak w każdą niedzielę o 7.30 i 11.15, a o godz. 15.00 odprawimy Mszę św. na naszym cmentarzu w intencji  wszystkich zmarłych spoczywających na naszych cmentarzach.

1. W środę, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przed wszystkim Ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy świętej.

1. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: - od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; - nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada połączone z modlitwą - choćby tylko w myśli - za zmarłych (odpust ten może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące).

1. W pierwszym tygodniu listopada będziemy modlili się za zmarłych. W zakrystii można składać zalecki za zmarłych. Podobnie jak w latach ubiegłych za++ zalecanych zostanie odprawionych 10 Mszy św., część w kościele, a część odprawię prywatnie. Zapraszam na modlitwę                       za++ zalecanych w pierwszym tygodniu listopada pół godziny przed Mszą św.

1. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Zapraszamy w sobotę 05.11 o godz. 7.15 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P

1. W piątek 4.11 odwiedziny chorych i starszych parafian, początek odwiedzin od godz.8.00 Chorych i starszych parafian proszę zgłaszać w zakrystii.

1. W poniedziałek 7.11, o godz.18.00 zapraszam na spotkanie dzieci przygotowujące się do I-szej  Komunii św. w naszej parafii wraz z rodzicami.

1. Dziękuję osobom za uporządkowanie terenu wokół kościoła oraz posprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej. Dzieci prosimy o odbiór obrazków niedzielnych w zakrystii.