OGŁOSZENIA 30. VI 2024 r.

 

 

  1. Dzisiejsza niedziela jest 13 niedzielą zwykłą w liturgii Kościoła. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Po mszy św. zbiórka na cele wyznaczone przez Caritas.- pomoc ofiarom trąby powietrznej. Serdeczne Bóg zapłać za okazaną pomoc. Kolekta przyszłej niedzieli na Stolicę Apostolską (Świętopietrze).

  2. W sobotę, 6 lipca, święto patronalne Apostolstwa Chorych – Wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Pamiętajmy o naszych chorych w modlitwach. Zapraszamy na nabożeństwo o godz.7.15.

  3. Również w sobotę, 6 lipca, we wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych odbędzie się 59. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę. Rozpoczęcie pielgrzymki w bazylice jasnogórskiej o godz. 10.00. Mszy świętej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie Arcybiskup Adrian Galbas SAC. Będzie ona transmitowana przez ogólnopolski program TVP3. Na pielgrzymkę Apostolstwo Chorych organizuje przejazd autokarem z Katowic. Zgłoszenia pod numerem telefonu: 32/ 251 21 52

  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota m-ca

  5. W niedzielę, 7.07 br. odbędzie się tradycyjna pielgrzymka naszej parafii do Piekar Śl. o godz. 10.30 msza św. w Bazylice Piekarskiej, następnie droga krzyżowa na Rajskim Placu. Zalecki za ++ do drogi krzyżowej można składać w zakrystii. Przejazd do Piekar Śl. w tym roku we własnym zakresie. W związku z pielgrzymką parafialną do Piekar Śl. msza św. o godz. 11.15 będzie przeniesiona do Bazyliki na godz. 10.30.

  6. Dziękuję za udział w spotkaniu Rady Parafialnej. Lista osób wchodzących w skład naszej Rady Parafialnej jest umieszczona w gazetce. 

  7. Obchody liturgiczne tygodnia: 

• poniedziałek - wspom. dow. św. Ottona, bpa 

• środa - ŚWIĘTO ŚW. TOMASZA, APOSTOŁA 

• czwartek - wspom. dow. św. Elżbiety Portugalskiej 

• piątek - wspom. dow. św. Marii Goretti, dz.i męcz., wspom. dow. św. Antoniego Marii Zaccarii, prezb. 

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej. 

  2. Dzieci prosimy o odbiór niespodzianki za przyniesione plansze z obrazkami oraz odbiór soczku.

+ Wszystkim parafianom życzymy dobrej niedzieli oraz słonecznej pogody +

 

Lista osób wchodzących w skład nowej Rady Parafialnej:

1. Krystyna Antas       7. Patryk Klekot

2. Wanda Bujoczek   8. Katarzyna Kot

3. Kazimierz Białas 9. Łukasz Pinkos

4. Małgorzata Gałan 10. Ewa Schmidt

5. Jacek Gałan 11. Alina Staroń

 

6. Aleksandra Kamińska 12. Maria Szopa

 

Script logo