OGŁOSZENIA 30 IV 2023 r.

1.  Dzisiejsza 4 niedziela wielkanocna jest  Niedzielą Dobrego Pasterza. Jest to szczególny dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.  Przez cały tydzień modlimy się o powołania do służby Bożej.

1. W tym tygodniu przypadają również kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na WŚSD w Katowicach. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

1.  Od poniedziałku rozpoczynamy miesiąc maj. Zachęcam wszystkich parafian do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. W naszej parafii nabożeństwa w tygodniu o godz.17.30 w poniedziałek, środa i piątek, natomiast przed mszą św. poranną we wtorek i sobotę. W niedzielę i święta o godz. 15.00.

1.  W poniedziałek, 1 maja, w święto św. Józefa, pamiętajmy w modlitwie
    o wszystkich pracujących i bezrobotnych.

1.  W środę, 3 maja, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. W ten dzień tradycyjnie msze św. o godz. 7.30 i 11.15. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz.7.30. Zapraszamy wiernych na nabożeństwo majowe o godz. 15.00.

1.  W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy parafian w sobotę 6.05, o godz. 7.15 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

1. Odwiedziny chorych i starszych parafian w piątek 5.05, początek odwiedzin od godz. 8.00. Starszych i chorych parafian prosimy zgłaszać w zakrystii. W piątek zapraszam dzieci i młodzież do spowiedzi św. o godz. 16.30.

1. Również w piątek 5.05 o godz. 18.oo zapraszam dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na próbę przed Uroczystością I Komunii św. Natomiast spowiedź dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców odbędzie się w sobotę 06.V o godz. 10.00.

1. W przyszłą niedzielę dzieci naszej Parafii przystąpią do I-szej Komunii św. Polecamy modlitwie parafian dzieci i ich rodziny, aby ten dzień był dla nich głębokim i wyjątkowym przeżyciem.

1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców odbędzie się w poniedziałek 8.05 o godz. 18.00. Obecność jest obowiązkowa.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.

1.   Dzieci prosimy o odbiór obrazków niedzielnych w zakrystii.

+ Wszystkim parafianom życzymy dobrej niedzieli
oraz błogosławionego i dobrego tygodnia +