OGŁOSZENIA 29 X 2023 r.

1. Dzisiaj przeżywamy 30 niedzielę zwykłą w ciągu roku. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszego do kościoła. Za złożone ofiary Bóg zapłać. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy kwotę 1950zł. Dziękuję również tym wszystkim, którzy dokonali wpłat na nasze parafialne konto bankowe. Za tydzień kolekta na renowację Kalwarii Piekarskiej.

2. Zapraszamy wiernych na ostatnie już nabożeństwa różańcowe. Przypominam, że różaniec w naszym kościele odmawiamy: w poniedziałek, środa, piątek o godz.17.30, wtorek, czwartek, sobota o godz.7.30, a w niedzielę o godz. 15.30.

3. W pierwszym tygodniu listopada będziemy modlili się za zmarłych. W zakrystii można składać zalecki za zmarłych. Podobnie jak w latach ubiegłych za ++ zalecanych zostanie odprawionych 10 Mszy św. Zapraszam na modlitwę za ++ zalecanych w pierwszym tygodniu listopada pół godziny przed Mszą św.

4. W środę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych w tym dniu msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 7.30 i 11.15, a o godz. 15.00 zostanie odprawiona msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych spoczywających na naszych cmentarzach.

5. W czwartek, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przed wszystkim Ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy świętej.

6. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: - od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; - nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada połączone z modlitwą - choćby tylko w myśli - za zmarłych (odpust ten może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące).

7. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy w piątek, 3.11, o godz.8.00. Prosimy chętnych zgłaszać w zakrystii.

8. Spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się 6.11. (poniedziałek) w kościele o godz. 17.00. Natomiast spotkanie w sprawie strojów  komunijnych z panią krawcową zaplanowano na 8.11 (w środę), o godz. 18.00 w Bańgowie (w domu katechetycznym).

9. W kancelarii parafialnej nadal przyjmowane opłaty za miejsca grobowe. Wszystkim, którzy już dokonali wpłat dziękuję.

10. Dzień Anioła w Siemianowicach Śląskich. Miasto przygotowało na 31 października szereg atrakcji. Młodzi wolontariusze będą tego dnia rozdawać serduszka odblaskowe i cukierki na terenie miasta. Osoby poczęstowane cukierkiem będą mogły wylosować kartkę z zapisanym dobrym uczynkiem - wyzwaniem, jaki mają zrealizować. Informacje zawarte są na plakacie.

11. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu Kościoła oraz za ofiarowane kwiaty.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.

13.  Dzieci zapraszamy do zakrystii po odbiór obrazków.