OGŁOSZENIA 28 XI 2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny w Kościele, jest to również I Niedziela Adwentu obchodzona jako Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji.

1. Zapraszamy do udziału w roratach poniedziałek, środa, piątek o godz. 17.00

1. W najbliższą sobotę 4.XII o godz. 7.15 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, a o godz. 9.00 Msza św. w intencji górników naszej parafii i ich rodzin oraz za ++ górników. Zapraszam do udziału.

1. Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian odbędą się w piątek 17.XII Początek odwiedzin od godz. 8.00. Chorych i starszych parafian prosimy zgłaszać w zakrystii.

1. W piątek 3.XII o godz. 16.00 zapraszam dzieci i młodzież naszej parafii  do sakramentu spowiedzi św.

1. Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, na pokrycie kosztów wywozu śmieci z cmentarza. W przyszłą niedzielę także zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. W środę 1.XII o godz. 18.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii św. wraz z rodzicami na spotkanie. W niedzielę 5.XII podczas Mszy św. o godz. 11.15 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci I-szo komunijnych.

1. Jutro w poniedziałek 29.XI o godz. 18.00 zapraszam Parafialną Radę Duszpasterską na spotkanie.

1. W związku z panującą sytuacją epidemiczną także w tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy. Podobnie jak w roku ubiegłym będzie błogosławieństwo rodzin w kościele. Szczegóły zostaną przedstawione w najbliższym czasie.

1.  Można zamawiać intencje mszalne na rok 2022.

1. W zakrystii są do nabycia świece „ Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” duże w cenie 10 zł, małe 5 zł. W zakrystii są również do nabycia opłatki na stół wigilijny.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.