OGŁOSZENIA 27.XII.2020 r.

 

 

 

  1. Dzisiejsza niedziela to także Święto Świętej Rodziny Jezusa Marii i Józefa. 

 

  1. W czwartek 31.XII przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszam o godz. 16.00 na mszę św. i nabożeństwo dziękczynno – ekspiacyjne. Każdy, kto w tym dniu odmówi publicznie hymn Ciebie Boga wysławiamy i spełni zwykłe warunki uzyskuje odpust zupełny. 

 

  1. W Nowy Rok msze św. w kościele jak w każdą niedzielę o godz. 7.30 i 11.15.

 

  1. W sobotę 2.I zapraszamy o 7.15 na nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P.

 

  1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a po mszach św. zbiórka na termomodernizację okien w naszym kościele. Kolekta w Nowy Rok jest przeznaczone na WŚSD. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary także te w formie przelewu bankowego.

 

  1. W związku z sytuacją epidemiczną. Zgodnie z zarządzeniem arcybiskupa metropolity katowickiego w tym roku nie odbędzie się kolęda w tradycyjnej formie. Wyjątkiem są rodziny, które przeprowadziły się do nowego domu lub mieszkania ( poświęcenie nowego domu ). W naszej parafii zapraszam do indywidualnego błogosławieństwa rodziny, codziennie po każdej mszy św. od 1.I.2021 do 17.I.2021 włącznie. Jeżeli zajdzie taka konieczność ten okres zostanie wydłużony. Zachęcam do tego aby w domu przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, i świece oraz wodę święconą i po powrocie z kościoła wspólnie całą rodziną pomodlić się przy zapalonych świecach odśpiewać kolędę i pokropić dom wodą święconą. Niech wspólne przeżyta kolęda chociaż w innej formie bardziej zjednoczy i umocni nasz rodziny.  

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać firmie MMJ za instalację szybkiego łącza światłowodowego w naszym kościele. Dzięki życzliwości firmy MMJ starsi i chorzy parafianie będą mogli za pomocą przekazu internetowego uczestniczyć we mszy św. i nabożeństwach odprawianych w naszym kościele. 

 

  1. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła do uroczystości Bożego Narodzenia, za świąteczny wystrój kościoła, postawienie stajenki, ofiarowane choinki i kwiaty. Bóg zapłać za złożone życzenia i wszelkie dowody życzliwości i pamięci.

 

  1. Zachęcamy parafian do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.  

 

 

Script logo