OGŁOSZENIA 27.VI.2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest 13 niedzielą zwykłą w roku liturgicznym Kościoła.

1. We wtorek 29.VI obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu kolekta jest przeznaczona na Stolicę Apostolską – Świętopietrze.

1. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W sobotę 3.VII zapraszamy o godz. 7.15 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

1. W piątek 02.VII odwiedziny chorych początek odwiedzin od godz. 8.00    Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

1. Tradycyjna pielgrzymka parafialna do MB Piekarskiej odbędzie się w niedzielę 4.VII.  O godz.10.30 Msza św. w Bazylice Piekarskiej, bezpośrednio po Mszy św. droga krzyżowa na Rajskim Placu z zaleckami za zmarłych. Dojazd na Piekarskie Wzgórze we własnym zakresie. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy parafian do udziału w naszej parafialnej pielgrzymce.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, kolekta przyszłej niedzieli jest przeznaczona na WŚSD. W dzisiejszą niedzielę także zbiórka na termomodernizację okien naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Obchody liturgiczne tygodnia:

• poniedziałek – Wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męcz.

• wtorek – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

• środa – wspom. dow. świętych pierwszych męczenników Kościoła rzymskiego

• czwartek – wspom. dow. św. Ottona, bpa

• sobota – ŚWIĘTO ŚW. TOMASZA, APOSTOŁA

• niedziela – 14 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Jutro w poniedziałek 28.VI zapraszam uczniów kl. VIII szkoły podstawowej o godz. 17.30 na spotkanie przed bierzmowaniem. Przynosimy ze sobą indeksy.

1. Bóg zapłać Paniom za mycie i dezynfekcję kościoła. Bóg zapłać Panom za wszystkie wykonane prace wokół naszego kościoła i na probostwie.

1. Zachęcamy parafian do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.

Wszystkim parafianom życzymy dobrej

niedzieli udanych wakacji, opieki św. Krzysztofa w czasie wakacyjnych podróży oraz błogosławionego tygodnia.