OGŁOSZENIA 27 VIII 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest 21 niedzielą zwykłą w liturgii Kościoła.

2. Kolekta jest na potrzeby naszej parafii. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

3.  W tym tygodniu przypadają I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Zachęcamy wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Również w I piątek

o godz. 16.30 zapraszam dzieci do spowiedzi św.

4. W sobotę dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa.

5. W przyszłą niedzielę dzień wspólnoty Ruchu Światło - Życie w katedrze.

6. Obchody liturgiczne tygodnia:

• poniedziałek - Wspomnienie św. Augustyna, bpa i dK

• wtorek - Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

7. Jest jeszcze wiele wolnych intencji mszalnych. Zachęcam do zamawiania mszy św. Można to uczynić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

8. W niedzielę, tj. 3.09 br., o godz. 7.30 chcemy podziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Serdecznie zapraszam do udziału we mszy św. dziękczynnej. Bardzo proszę o przyniesienie kwiatów, warzyw, owoców i innych płodów rolnych do udekorowania naszego kościoła. Natomiast o godz. 11.15 msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież. Po mszy św. poświęcenie tornistrów najmłodszym uczniom.

9. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za wszelkie wykonane prace w kościele i wokół niego, za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii.

10. I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śl. obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia Szkoły. Z tej racji zaprasza serdecznie wszystkich uczniów, absolwentów i pracowników na uroczystą mszę świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w najbliższą sobotę (02.09) o godz. 9:30 w kościele Krzyża Św. Mszy przewodniczył będzie ks. bp Andrzej Iwanecki – absolwent Liceum. Po Eucharystii przemarsz do gmachu Szkoły, gdzie odbędzie się Zjazd Absolwentów. Szczegółowy plan obchodów jubileuszu zamieszczony jest na stronie internetowej Jubilatki (www.sniadek.com)

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.

12. Dzieci zapraszamy do zakrystii po odbiór soczku.

+ Wszystkim parafianom życzymy spokojnej niedzieli

oraz dobrego i błogosławionego tygodnia +