OGŁOSZENIA 27 III 2022 r.

1. Dziś 4 Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare). Kościół święty, Nowa Jerozolima, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym. Kazania pasyjne w tym roku wygłosi ks. Rafał Lar z parafii Ducha św. w Siemianowicach – Bytkowie. Zalecki za ++ przy Drodze Krzyżowej można składać w zakrystii. Zachęcamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. niedziela 14.00-15.00, poniedziałek 16.30–17.00, piątek 16.30 -17.00.

1. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 3 – 6.IV.22       Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Henryk Iwański z parafii św. Jana Sarkandra w Bańgowie. Plan rekolekcji jest umieszczony z tyłu kościoła, na stronach int. parafii oraz w Gazetce Parafialnej. Zachęcamy Parafian do udziału w naszych Rekolekcjach Wielkopostnych.

1. Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian odbędą się w piątek 8.IV. Początek odwiedzin od godz. 8.00, chorych i starszych parafian prosimy zgłaszać w zakrystii.

1. Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.  Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Pomoc dla Ukrainy – Caritas Polska organizuje pomoc dla Ukrainy. W związku z zaistniałą sytuacją w Ukrainie chcemy włączyć się w pomoc dla jej mieszkańców. Caritas Polska proponuje następujące formy pomocy: Pomoc finansową - dowolne wpłaty na pomoc dla Ukrainy, które można dokonywać na konto Caritasu. Pomoc rzeczową – program Paczka dla Ukrainy: przygotowanie paczki według wskazówek dotyczących liczby i rodzaju opakowań konkretnych produktów, które pozwolą  na zapewnienie podstawowego zaopatrzenia dla kilkuosobowej rodziny na tydzień. Zapewnienie opieki uchodźcom: Caritas zwraca się z prośbą, aby zgłosiły się osoby mogące czasowo przyjąć rodziny, które w związku z zaistniałą sytuacją opuszczają Ukrainę i przybywają do Polski. Szczegóły jak możemy włączyć się w tą pomoc znajdują się na stronach internetowych naszej parafii i stronach Caritas Polska.

1. Także w tym roku chcemy się włączyć w akcję pomocy dla potrzebujących w naszym mieście. Akcję prowadzi Caritas przy parafii św. Krzyża w Siemianowicach. Zbierane są środki czystości, które można składać w zakrystii.

1. Można składać ofiary na kwiaty do Bożego grobu. Z tyłu naszego kościoła jest umieszczona skarbonka.

1. W zakrystii są do nabycia Paschaliki Wielkanocne duże w cenie  10 PLN, małe w cenie 5 PLN. Jest to tradycyjna akcja Caritas Archidiecezji Katowickiej.

1. Szpital Miejski w Siemianowicach Śląskich informuje iż od dnia 01.IV.22 otwiera zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy . Więcej informacji na stronie int. naszej parafii oraz pod nr tel. 32 228 23 47

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.