OGŁOSZENIA 26 XI 2023 r.

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu, można dzisiaj zyskać odpust zupełny. Dzisiejsza kolekta na potrzeby archidiecezji. Przeznaczona jest na funkcjonowanie archiwum, muzeum archidiecezjalnego i galerii. Za tydzień kolekta specjalna na spłatę pieca gazowego zakupionego do kotłowni w kościele.

2. Dziś odpust w katowickiej katedrze. Także dziś Światowy Dzień Młodzieży.

3. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W piątek o godz.16.30 zapraszam dzieci i młodzież do spowiedzi św. Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian odbędą się 22.12.2023r. Prosimy chorych i starszych parafian zgłaszać w zakrystii. W pierwszą sobotę o godz.7.15 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

4. W najbliższą niedzielę (I Niedziela Adwentu) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.

I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji.

5. Zachęcamy do przygotowania symboli adwentowych: wieńca, kalendarza, lampionów. Zapraszamy do udziału w roratach od poniedziałku 04.12.23r. W naszym kościele będą się odbywały w poniedziałek, środę i piątek o godz.17.00.

6. W poniedziałek 4.12.br., we wspomnienie św. Barbary zapraszam na msze św. w intencji górników naszej parafii i ich rodzin oraz za zmarłych górników.

7. Obchody liturgiczne tygodnia:

• czwartek - ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA, APOSTOŁA

• sobota - wspom. dow. bł. Jana Franciszka Machy, prezb. i męcz.

• niedziela - 1 NIEDZIELA ADWENTU

8. W naszym kościele wprowadzono nowy System Świeczników Wotywnych. Zapalamy świece jako wotum, które jest wyrazem naszej ufności i gorącej modlitwy oraz pamięci o bliskich zmarłych. Zapalamy świece, aby ich płomyki jakby przedłużały nasze krótkie modlitwy. Zachęcamy do korzystania. Ofiary złożone do skarbony będą przeznaczone na zakup nowych świeczek oraz na ofiary mszy św. za dusze w czyśćcu cierpiące.

9. Zapraszam już teraz rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w naszej parafii do udziału we mszy św., 08.12.2023 roku, tj. w piątek, o godz. 17.00, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu dzieciom zostaną poświęcone cudowne medaliki Matki Bożej.

1o. Dziękuję wszystkim za pomoc w posprzątaniu Kościoła i obejścia, a także za pomoc w przygotowaniu dekoracji adwentowych.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.

12. Dzieci zapraszamy do zakrystii po odbiór obrazków.