OGŁOSZENIA 26 II 2023 r.

1. Dzisiejsza  I niedziela Wielkiego Postu jest Niedzielą Trzeźwości.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest jałmużną postną, kolekta przyszłej niedzieli będzie kolektą specjalną, przeznaczoną na opłacenie rachunku za prąd i gaz w naszym kościele, natomiast przed kościołem zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.

1. Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu tj. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym. Zalecki za zmarłych przy Drodze Krzyżowej można składać w zakrystii.

1. Zachęcamy do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.niedziela 14.00-15.00, poniedziałek 16.30-17.00, piątek 16.30-17.00.

1. I piątek Wielkiego Postu, to dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin; za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży, a także za ludzi, których gorszące czyny duchowieństwa głęboko ranią.

1. W tym tygodniu obchodzimy: I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.

1. W piątek 3.03 br. odwiedziny chorych i starszych parafian. Początek odwiedzin o godz. 8.00. Starszych i chorych parafian prosimy zgłaszać w zakrystii.

1. Zapraszamy w sobotę 04.02 o godz. 7.15 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NM Panny.

1. Zapraszam w piątek dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami oraz kandydatów do bierzmowania  na mszę św. o godz. 17.00 oraz na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.

1. Dzieci prosimy o odbiór obrazków niedzielnych w zakrystii.

1. Wspólnota RAFAEL pragnie zaprosić na rekolekcje „Nowe Życie”, które odbędą się w dniach 24-26.03 br., w par. Krzyża Świętego w Siemianowicach Śl. Zapisy oraz więcej informacji na stronie internetowej : www.werafael.pl

+ Niech czas Wielkiego Postu będzie dla nas czasem umocnienia wewnętrznego i otwarciem się na Boże Miłosierdzie +