OGŁOSZENIA 25 VI 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest 12 niedzielą zwykłą w liturgii Kościoła.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej – Świętopietrze. Za tydzień kolekta na potrzeby WSSD  w Katowicach. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

3. Serdecznie dziękuję wszystkim za przybycie i zorganizowanie spotkania grup modlitewnych naszej parafii. Wszystkich raz jeszcze zachęcam do wspólnych modlitw i do takich spotkań.

4. W czwartek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

5. Odwiedziny starszych i chorych parafian odbędą się w pierwszy piątek miesiąca, tj. 7.07.br. od godz. 8.oo. Prosimy o zgłaszanie chorych i starszych parafian w zakrystii.

6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie i mszy św. sprawowanej w intencji czcicieli Matki Bożej.

8.  Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej mszy św.

9. W  przyszłą niedzielę tj. 2.07 br. odbędzie się tradycyjna pielgrzymka naszej parafii do Piekar Śl. o godz. 10.30 msza św. w Bazylice Piekarskiej, następnie droga krzyżowa na Rajskim Placu. Zalecki za ++ do drogi krzyżowej można składać w zakrystii lub na Rajskim Placu u pana Marcina Kota. Za ++ zalecanych oraz w intencji pielgrzymów  naszej parafii zostanie odprawiona msza św. w niedzielę 16.07. br., o godz. 7.30. Dla wszystkich chętnych będzie podstawiony autokar. Chętnych prosimy o zapisanie się na liście w zakrystii. Przejazd jest bezpłatny. Zbiórka osób zapisanych na przejazd autokarem przed naszym kościołem o godz. 9.30

10. Bardzo proszę panie o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w sobotę 1.07 po mszy św.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.

12. Dzieci zapraszamy do zakrystii po odbiór soczku.

+ Wszystkim parafianom życzymy dobrej i spokojnej niedzieli,
a wyjeżdżającym na urlop dobrego wypoczynku
i udanej pogody +