OGŁOSZENIA 25 IX 2022 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest 26 niedzielą zwykłą w roku liturgicznym Kościoła. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen i innych nieszczęść są zmuszeni do  opuszczenia swojej ojczyzny.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Po mszy św. zbiórka specjalna na przegląd techniczny i konserwację instalacji grzewczej w kościele oraz na wymianę oświetlenia na energooszczędne lampy ledowe. Za tydzień kolekta na WŚSD. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne.

3. W poniedziałek, 26 września, swoje imieniny obchodzi ks. abp senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

4. Zapraszam jutro tj. w poniedziałek 26.09 po mszy św. wieczornej naszą młodzież i kandydatów przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na pierwsze spotkanie organizacyjne.

5. W tym tygodniu rozpoczynamy październik. Zapraszamy wiernych na nabożeństwa różańcowe. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii, bo w całej swej prostocie formy umożliwia przeżycie największych tajemnic chrześcijaństwa. W naszym kościele różaniec: poniedziałek, środa, piątek o godz.17.30, wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.30, a w niedzielę o godz. 15.00. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach i przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki.

6. W tym tygodniu przypada I-sza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych i starszych parafian w I-szy  piątek 07.10. Początek odwiedzin od godz. 8.00. Chorych i starszych parafian prosimy zgłaszać w zakrystii. Również w piątek 07.10 o godz. 16.30 zapraszam dzieci do spowiedzi św.

7. W sobotę 01.10 br. o godz. 7.15 zapraszam na pierwsze nabożeństwo różańcowe oraz na nabożeństwo  ku czci Niepokalanego Serca NMP.

8. W przyszłą niedzielę tj.02.10 chcemy podziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Msza św. dziękczynna o godz. 11.15. Serdecznie zapraszam do udziału. Bardzo proszę o przyniesienie kwiatów, warzyw, owoców i innych płodów rolnych do udekorowania naszego kościoła.

9. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. w naszej parafii odbędzie się 03.10 br. (tj. w poniedziałek ) po mszy św. wieczornej i nabożeństwie różańcowym w kościele. Zapraszam również na to spotkanie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. z różańcami, które zostaną im poświęcone.

10. Obchody liturgiczne tygodnia:

• poniedziałek - wspom. dow. św. męcz. Kosmy i Damiana, wspom. dow. św.

męcz. Wawrzyńca Ruiz i Tow.

• wtorek - Wspomnienie św. Wincentego á Paulo, prezb.

• środa - Wspomnienie św. Wacława, męcz.

• czwartek - ŚWIĘTO ŚW.ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA

• piątek - Wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dK

• sobota - Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i dK

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za wszelkie wykonane prace w kościele i wokół niego, za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii.

2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa
    i Gazetki Parafialnej. Dzieci prosimy o odbiór obrazków niedzielnych w zakrystii.

+ Wszystkim parafianom życzymy spokojnej niedzieli

oraz błogosławionego i dobrego tygodnia +