OGŁOSZENIA 24 XII 2023 r.

1. Dziś 4 Niedziela Adwentu. Kolekta jest przeznaczona na parafię.
W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki i świece, z których dochód zostanie przeznaczony na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” duże w cenie 17 zł., małe 11zł.  Bardzo proszę o wsparcie najbardziej potrzebujących przez gest zakupienia świecy. Niech nie zabraknie tego światła na naszym wigilijnym stole.

2. W noc Narodzenia Pańskiego zapraszamy o godz. 24.00 na msze św. zwaną tradycyjnie Pasterką. Kolekta zebrana w czasie Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

3. W poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Kolekta jest przeznaczona na parafię.

4.We wtorek święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.

5. Zgodnie z tradycją 27 grudnia, w święto świętego Jana Apostoła i Ewangelisty, można pobłogosławić wino.

6. W czwartek, 28 grudnia, będziemy obchodzić święto św. Młodzianków. Zapraszamy dzieci z rodzicami na msze św. o godz. 9.00, w czasie której udzielimy specjalnego błogosławieństwa małym dzieciom oraz matkom w stanie błogosławionym z racji tego święta.

7. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to ustanowiony przez Komisję Episkopatu Polski dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin. Jest to także patronalne święto Domowego Kościoła.

8. Oktawa Narodzenia Pańskiego kończy się 1 stycznia Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Kolekta w Nowy Rok przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach.

9. Dziękuję wszystkim za pomoc w posprzątaniu Kościoła i przystrojeniu świątecznym naszego Kościoła. Za ofiarowane kwiaty i choinki.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest nowe wydanie  Gościa Niedzielnego

z świątecznym audiobookiem w cenie 15,00 PLN, Mały Gość oraz Gazetka Parafialna.

11. Można zamawiać intencje mszalne na rok 2024. W miesiącu styczniu i lutym jest jeszcze wiele wolnych intencji.

12. Od 27.12.2023 r. w naszej parafii rozpocznie się tradycyjna kolęda. Plan kolędy jest umieszczony w gablotce i na stronie internetowej parafii. Rozpoczęcie kolędy w soboty od godz. 10.00, w niedzielę od godz. 14.00, a w tygodniu od godz. 15.30. Ze względów bezpieczeństwa ministrantów, którzy poprzedzają kapłana, będziemy odwiedzali parafian tylko na wyraźne zaproszenie. Znakiem dla kapłana będą otwarte drzwi lub furtka. Zapisy na dodatkową kolędę odbywać się będą w zakrystii lub po osobistym ustaleniu z kapłanem.

13. Dzieci zapraszamy do zakrystii po odbiór obrazków.

+ Wszystkim parafianom życzymy spokojnej niedzieli oraz dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia+