OGŁOSZENIA 24 IX 2023 r.

1. Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść zmuszeni są opuszczać swoje ojczyzny.

2. Kolekta dzisiejsza jest na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na WŚSD w Katowicach. Dziś także zbiórka przed kościołem na poszkodowanych w kataklizmach w Maroko i innych rejonach świata.  Za złożone ofiary w kościele i przekazane na nasze parafialne konto składam serdeczne Bóg zapłać.

3. We wtorek, 26 września, swoje imieniny obchodzi ks. abp senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

4. Od niedzieli 1.10. zapraszamy wszystkich wSiernych na nabożeństwa różańcowe.
W naszej parafii różaniec odprawiany będzie w poniedziałek, środa, piątek o godz.17.30, wtorek, czwartek, sobota o godz.7.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach i przypominamy wiernym o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki.

5. W kancelarii parafialnej po każdej mszy św. będą przyjmowane opłaty za miejsca grobowe. Wszystkim, którzy już dokonali wpłat dziękuję.

6. Obchody liturgiczne tygodnia:

• wtorek - Wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana

• środa – Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezb.

• czwartek – Wspomnienie św. Wacława, męcz.

• piątek ŚWIĘTO ŚW.ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA

• sobota - Wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dK

7. Zachęcam do zamawiania mszy św. na ten rok. Można to uczynić w zakrystii po każdej mszy św. lub w kancelarii parafialnej.

8. Bardzo dziękuję za wykonane prace w kościele i wokół niego oraz na probostwie. Jednocześnie proszę panie o pomoc w sprzątaniu kościoła i obejścia wokół niego, w sobotę tj. 7.10. br. po mszy.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.

10. Dzieci zapraszamy do zakrystii po odbiór nowych obrazków.

+ Wszystkim parafianom życzymy spokojnej niedzieli

oraz dobrego i błogosławionego tygodnia +