OGŁOSZENIA 23 VI 2024 r.

   1.  Dzisiejsza niedziela jest 12 niedzielą zwykłą w liturgii Kościoła. Kolekta przeznaczona jest na opłacenie rachunku za energię elektryczną. Po mszy św. zbiórka na cele wyznaczone przez Caritas.  1.  W sobotę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

 

  1.  Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie,  aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św. 

 

  1.  W niedzielę, 7.07 br. odbędzie się tradycyjna pielgrzymka naszej parafii do Piekar Śląskich o godz. 10.30 msza św. w Bazylice Piekarskiej, następnie droga krzyżowa na Rajskim Placu. Zalecki za ++ do drogi krzyżowej można składać w zakrystii. Przejazd do Piekar Śl. w tym roku we własnym zakresie. W związki z pielgrzymką parafialną do Piekar Śl. msza św. o godz. 11.15 będzie przeniesiona do Bazyliki Piekarskiej na godz. 10.30. Już dzisiaj zapraszam parafian do udziału w tej pielgrzymce.

 

  1. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na moje zaproszenie do współpracy w ramach pracy w Radzie Duszpasterskiej serdecznie dziękuję. Zapraszam na krótkie spotkanie informacyjne Radę Duszpasterską w poniedziałek 24.06. br., po mszy św. wieczornej.

 

  1.  Obchody liturgiczne tygodnia: 

• poniedziałek - UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA  

• czwartek - wspom. dow. św. Cyryla Aleksandryjskiego, bpa i dK 

• piątek - wspom. św. Ireneusza, bpa i męcz., dK 

• sobota – UROCZYSTOŚĆ ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA 

• niedziela - 13 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.

 

  1.  Dzieci prosimy o odbiór niespodzianki za przyniesione plansze  z obrazkami.

 

+ Wszystkim parafianom życzymy dobrej niedzieli  

oraz błogosławionego nadchodzącego tygodnia, a wyjeżdżającym

 

 na wakacje słonecznej pogody i udanego wypoczynku +

 

Script logo