OGŁOSZENIA 22.III.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 4 tydzień Wielkiego Postu.

1. Obowiązuje nadal zarządzenie Ks. Arcybiskupa Metropolity Katowickiego:

- w kościele odprawiane są jedynie Msze św.

- Komunię św. przyjmujemy tylko na rękę.

- znak pokoju przekazujemy ukłonem.

- aktualna jest także dyspensa od niedzielnej Mszy św. udzielona WSZYSTKIM wiernym archidiecezji.

1. Zachęcamy parafian do korzystania z TV, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w domach w intencji ofiar epidemii, służb ratunkowych i medycznych oraz o ustanie epidemii.

1. Nie zmienił się porządek odprawiania Mszy św. w naszym kościele.

1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji, a po Mszach św. zbiórka na Aleppo w ramach programu pomocy Rodzina-Rodzinie. Kolekta przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.

1. CARITAS parafii św. Krzyża w Siemianowicach Śląskich prosi o włączenie się do akcji pomocy dla bezdomnych, starszych i chorych. Potrzebne są między innymi produkty żywnościowe z długim terminem ważności oraz  środki czystości.

1. W zakrystii są do nabycia PASCHALIKI CARITAS duże w cenie 10 zł, małe 5 zł.

1. Zachęcamy parafian do lektury prasy katolickiej: Gazetki Parafialnej. Niestety przez zaistniałą sytuację w naszej parafii nie jest dostępny Gość Niedzielny i Mały gość Niedzielny. Zachęcamy do zakupu i zapoznania się z tymi tygodnikami w kioskach oraz salonikach prasowych.