OGŁOSZENIA 21.II.2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest 1 niedzielą Wielkiego Postu. I część okresu Wielkiego Postu ma charakter pokutny. Dziś obchodzimy Niedzielę Trzeźwości. Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwie ekspiacyjnym za grzechy pijaństwa. Zachęcamy wiernych do podjęcia abstynencji i danie świadectwa przez swój wpis do Parafialnej Księgi Abstynencji. Dziś także alumni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich oraz rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia odbędą się w przyszłą sobotę, 27 II.

1. Zachęcamy wiernych do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Przypominamy, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. W naszym kościele Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 15.00. Zachęcamy także wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.

1. Zapraszamy parafian do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. w niedzielę od 14.00 – 15.00, poniedziałek od 16.30 – 17.00, wtorek od 7.30 -8.00, piątek od 16.30-17.00.

1. Jutro w poniedziałek 22.II zapraszam uczniów kl. VI,VII,VIII na spotkanie o godz. 16.30 spowiedź św., o godz.17.00 msza św. i o godz. 17.30 spotkanie formacyjne dla kl. VIII, przynosimy ze sobą indeksy.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest jałmużną postną, kolekta przyszłej niedzieli jest przeznaczone na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę po mszach św. zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes z tego powodu zbiórka na termomodernizację okien naszego kościoła została przełożona na niedzielę 7.III. Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb i złożone ofiary także te w formie przelewu bankowego.

1. Serdeczne Bóg zapłać Paniom za dezynfekcję i mycie kościoła, a Panom za prace przy naszym kościele i na probostwie.

1. W związku z zaleceniami sanitarnymi oraz panującą epidemią prosimy wszystkich parafian o noszenie maseczek i zachowanie dystansu podczas mszy św. i nabożeństw.

1. Zachęcamy parafian do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.

Niech czas Wielkiego Postu przybliży nas bardziej do Jezusa Chrystusa i otworzy na Jego obecność.