OGŁOSZENIA 21 IV 2024 r

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. 

 2. Dziś w parafiach w naszej archidiecezji klerycy WŚSD przeprowadzają niedzielę budzenia powołań. Módlmy się przez wstawiennictwo bł. ks. Jana Machy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszych wspólnot parafialnych.

 3. Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona jest na remont dachu probostwa. Za tydzień kolekta na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary.

 4. W czwartek, 25 kwietnia, przypada święto św. Marka, Ewangelisty. W tym dniu będziemy modlić się o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. 

 5. W ramach pielgrzymki po I Komunii św., 9 maja 2024 r.(czwartek), dzieci
  wraz z rodzicami i krewnymi udadzą się do Czernej. Jest możliwość zapisania się i wzięcia udziału w tym wydarzeniu przez parafian. Wszelkie informacje można uzyskać w zakrystii.

 6. Dziękuje wszystkim za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni oraz obejścia.

 7. W kancelarii parafialnej przyjmowane opłaty za miejsca grobowe. Zwracam się z pilną prośbą do osób, które są dysponentami grobów dzieci pochowanych na naszym cmentarzu, które nie są opisane, zwłaszcza te znajdujące się z tyłu cmentarza, przy ogrodzeniu cmentarza. Bardzo proszę o zapoznanie się z regulaminem cmentarza parafialnego. Przypominam, że po upływie 20 lat od pochówku lub nieprzedłużeniu prolongaty za przedłużenie prawa do miejsca, grób przechodzi na własność bez konieczności osobnego informowania.  Wszystkim, którzy już dokonali wpłat dziękuję. 

 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.

 9. Dzieci prosimy o odbiór obrazków niedzielnych w zakrystii.

 

+ Wszystkim parafianom życzymy dobrej niedzieli
oraz błogosławionego nadchodzącego tygodnia+

 

Script logo