OGŁOSZENIA 20.VI.2021 r.

 

 

  1. Dzisiejsza niedziela jest 12 niedzielą zwykłą w roku liturgicznym Kościoła. 

 

  1. Jutro w poniedziałek 21.VI zapraszam uczniów kl. VI,VII,VIII szkoły podstawowej o godz. 16.30 spowiedź, 17.00 Msza św. 17.30 - spotkanie uczniów kl. VIII przed bierzmowaniem w salce. Przynosimy ze sobą indeksy.

 

  1. Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę także zbiórka na termomodernizację okien naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

  1. Jak co roku chcemy dołączyć się do pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymka do Jasnogórskiej Pani z nocnym czuwaniem jest organizowana przez parafię św. Jana Sarkandra w Bańgowie w dniach 25 – 28.06, pieszo ruszamy w piątek 25.06 o godz. 15.00, w niedzielę 27.06 rowerem o godz. 8.00, autokarem o godz. 18.30. Zapisy na wyjazd autokarem w zakrystii do czwartku 24.06 

 

  1. Tradycyjna pielgrzymka parafialna do MB Piekarskiej odbędzie się w niedzielę 4.VIII.  O godz.10.30 Msza św. w Bazylice Piekarskiej, bezpośrednio po Mszy św. droga krzyżowa na Rajskim Placu z zaleckami za zmarłych. Dojazd na Piekarskie Wzgórze we własnym zakresie. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy parafian do udziału w naszej parafialnej pielgrzymce. 

 

  1. Obchody liturgiczne tygodnia

• poniedziałek – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zak.

• wtorek – wspom. dow. św. Paulina z Noli, bpa,

 – wspom. dow. świętych męczenników Jana Fishera, bpa i Tomasza More’a 

• czwartek – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA 

• sobota – wspom. dow. św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezb. 

• niedziela – 13 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. Bóg zapłać Paniom za mycie i dezynfekcję kościoła. Bóg zapłać Panom za wszystkie wykonane prace wokół naszego kościoła i na probostwie.

 

  1. Zachęcamy parafian do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej. 

 

Wszystkim parafianom życzymy dobrej 

 

niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.

 

Script logo