OGŁOSZENIA 20 VIII 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest 20 niedzielą zwykłą w liturgii Kościoła. Dzisiaj także odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Łączymy się  w modlitwie z pielgrzymującymi do piekarskiego sanktuarium.

2. Dzisiejsza kolekta jest na potrzeby naszego kościoła. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

3.  Składam raz jeszcze serdeczne i gorące podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie odpustu parafialnego. Bardzo dziękuję za prace wykonane wokół kościoła, za dekoracje i kwiaty w kościele, a także w sposób szczególny dziękuje  za obecność  dziewcząt, pań  i panów w strojach regionalnych. Bóg zapłać za uczestnictwo w Triduum Maryjnym i liczny udział                 w uroczystości odpustowej.

4. Obchody liturgiczne tygodnia:

• poniedziałek - Wspomnienie św. Piusa X, pap.

• wtorek - Wspomnienie NMP, Królowej

• czwartek - ŚWIĘTO ŚW. BARTŁOMIEJA, APOSTOŁA

• sobota - UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

5. We wrześniu jest jeszcze wiele wolnych intencji mszalnych. Zachęcam do zamawiania mszy św. Można to uczynić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

6. W pierwszą niedzielę września, tj. 3.09 br., o godz. 7.30 chcemy podziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Serdecznie zapraszam do udziału we mszy św. dziękczynnej. Bardzo proszę o przyniesienie kwiatów, warzyw, owoców i innych płodów rolnych do udekorowania naszego kościoła.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.

8. Dzieci zapraszamy do zakrystii po odbiór soczku.

+ Wszystkim parafianom życzymy spokojnej niedzieli

oraz dobrego i błogosławionego tygodnia +