OGŁOSZENIA 19.XI 2023 r.

19.11.2023r.

1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich potrzebujących.

2. Dziś w archidiecezji katowickiej przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby archidiecezji. Przeznaczona jest na funkcjonowanie archiwum, muzeum archidiecezjalnego i galerii.

3. We wtorek, 21 listopada, wspominamy św. Tarsycjusza, patrona ministrantów. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców po I Komunii św. do zasilenia szeregów naszej wspólnoty. Wszystkim naszym ministrantom życzymy wytrwałości w swojej posłudze i otaczamy ich naszymi modlitwami.

4. Za tydzień w niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to także Światowy Dzień Młodzieży. Zapraszamy młodych na obchody diecezjalne.

5. W naszym kościele postawiliśmy w kaplicy św. Barbary Świecznik Wotywny. Światło świec, od zawsze było uznawane za symbol i obecność Chrystusa. Zapalone świece naszym wotum, oraz wyrazem ufności, gorącej modlitwy i pamięci o bliskich zmarłych o których pamiętamy, a których grobów nie możemy odwiedzić. Zapalamy świece, aby ich płomień przedłużał nasze intencje i modlitwy. Zachęcamy wszystkich do korzystania z tej możliwości, abyśmy przynajmniej przez chwilę modlitwy poczuli bliskość z naszymi bliskim.

6. Obchody liturgiczne tygodnia:
• poniedziałek - Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezb.
• wtorek - Wspomnienie Ofiarowania NMP
• środa - Wspomnienie św. Cecylii, dz. i męcz.
• piątek Wsp. świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezb. i Tow.

7. Zapraszam na spotkanie informacyjne naszą Duszpasterską Radę Parafialną w piątek 24.11.23 po mszy św. wieczornej.

8.Dziękuję wszystkim za pomoc w posprzątaniu Kościoła i obejścia.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.
10.Dzieci zapraszamy do zakrystii po odbiór obrazków.
+ Wszystkim parafianom życzymy dobrego
i błogosławionego tygodnia +