OGŁOSZENIA 19 V 2024 r.

 

 

 1. Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź, Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii, za tydzień kolekta specjalna na remont dachu probostwa. Bóg zapłać za ofiary. 

 2. Dzisiaj w katowickiej katedrze Msza święta w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa. 

 3. Dzisiaj swoją rocznicę urodzin obchodzi ks. abp senior Wiktor Skworc. Pamiętajmy o Nim w modlitwie. 

 4. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych, w przyszłą niedzielę nabożeństwo majowe o godz. 7.00.

 5. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorego. 

 6. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. 

 7. W piątek, 24 maja, przypada dzień modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwie o chrześcijanach mieszkających w tym kraju. 

 8.  W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. 

 9. W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Matki Bożej Piekarskiej. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce.

 10. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.

 11. W dniu 30 maja br. będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. W tym roku trasa procesji przejdzie ul. Żniwną w kierunku cmentarza, ul. Słoneczną, do nowego osiedla na ul. Pogodnej, ul. Słoneczną do Krzyża przy ul. Wiejskiej i powrót do kościoła. 

 12. Zgodnie z decyzją, podjętą przez Księży Biskupów podczas 396. Zebrania Plenarnego KEP, nastąpiła zmiana formy dystrybucji L'Osservatore Romano z tradycyjnej - papierowej na cyfrową. Pierwszy numer ww. periodyku w wersji elektronicznej można pobrać za pośrednictwem linku umieszczonego na stronie internetowej naszej parafii. 

 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej. 

 14. Dzieci prosimy o odbiór obrazków niedzielnych w zakrystii.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Rafał Nowak, kawaler, Siemianowice Śl. – Przełajka

Żaneta Wronowska, panna, Siemianowice Śl. – Przełajka

+ Wszystkim parafianom życzymy dobrej niedzieli
oraz błogosławionego nadchodzącego tygodnia+

Script logo