OGŁOSZENIA 19 II 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest 7 niedzielą zwykłą w roku liturgicznym.

1. Dziś alumni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich oraz rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia odbędą się w przyszłą sobotę, 25 II.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest  przeznaczona na potrzeby naszej parafii, natomiast kolekta przyszłej niedzieli jest jałmużną postną. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu,
    który kończy I Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i danie świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji (Trzeźwościowej).

1. W Środę Popielcową, 22.02.br.,  wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości.
    Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 17.00, a po mszach św. obrzęd posypania głów popiołem. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

1. Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach tego okresu tj. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym. Zalecki za zmarłych przy Drodze Krzyżowej można składać w zakrystii.

1. Zachęcamy do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. niedziela 14.00-15.00, poniedziałek 16.30-17.00, piątek 16.30-17.00.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego      Gościa i Gazetki Parafialnej.

1. Dzieci prosimy o odbiór obrazków niedzielnych w zakrystii.

+ Wszystkim parafianom życzymy błogosławieństwa Bożego
i spokojnego tygodnia +

Łukasz Łobodziński, kawaler, Siemianowice Śl.

Karolina Maśnica, panna, Piekary Śl.