OGŁOSZENIA 17.V.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest VI Niedzielą Wielkanocną. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W poniedziałek, wtorek, środę przypadają dni krzyżowe, w tych dniach modlimy się o urodzaje.

1. We wtorek rocznicę urodzin obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

1. W związku rozporządzeniem rządu i ks. Abp Metropolity Katowickiego Wiktora Skworca w naszym kościele może przebywać jednocześnie 70 osób. Msze św. są odprawiane z udziałem wiernych. Na stronie internetowej naszej parafii znajduje się optymalny plan rozmieszczenia wiernych w naszym kościele dotyczy to Mszy  św. w niedzielę, aby zachować bezpieczne odstępy. W niedzielę Msza św. o godz. 11.15 jest transmitowana przez Internet na stronie naszej Parafii. Po Mszy św. o godz. 12.30 i 13.00 w kościele możliwość przyjęcia Komunii św. dla osób, które uczestniczyły w niedzielnej Mszy św. transmitowanej przez TV, Radio i Internet.

1.  Z powodu panującej epidemii tegoroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Boskiej Piekarskiej nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Natomiast w ostatnią niedzielę maja ks. abp. Metropolita Katowicki odprawi w Bazylice Piekarskiej Mszę św. a homilię wygłosi ks. abp. Grzegorz Ryś, uroczystość będzie transmitowana przez telewizję.

1. Na stronie internetowej naszej parafii są umieszczone aktualne komunikaty i zarządzenia związane z obecną sytuacją. Prosimy o zapoznanie się z ich treścią.

1. Kolekta dzisiejsza i przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary, także te złożone w formie przelewu bankowego. Numer parafialnego konta bankowego znajduje się na naszej stronie internetowej i w Gazetce Parafialnej.

1. Zachęcamy parafian do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego   Gościa i Gazetki Parafialnej.

Niech Pan Bóg obdarza nas pokojem i zdrowiem, a Maryja wyprasza potrzebne łaski dla nas w tym trudnym czasie.