OGŁOSZENIA 17 IX 2023 r.

1. Dziś w 24 niedzielę zwykłą w liturgii Kościoła, obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji. Dziś także w katedrze spotykają się Dzieci Maryi.

2. Kolekta dzisiejsza jest kolektą specjalną przeznaczoną na spłatę zakupionego pieca gazowego do Kościoła i wymianę czynnika grzewczego w systemie ogrzewania. Za tydzień kolekta na potrzeby naszego Kościoła. Za złożone ofiary w kościele i przekazane na nasze parafialne konto składam serdeczne Bóg zapłać.

3. Na naszej stronie parafialnej, w zakładce cmentarz parafialny możemy znaleźć adres strony internetowej GROBO NET:

Bardzo proszę wszystkich dysponentów grobu o sprawdzenie poprawności zamieszczonych danych na stronie. Wiele jest miejsc, których dane nie dotarły do kancelarii parafialnej. W związku z powyższym proszę i apeluję o ich dostarczenie. Od jutra tj.  poniedziałku, po mszy św. wieczornej w kancelarii będą przyjmowane opłaty za miejsca grobowe oraz za zaległości. W pozostałe dni również po mszy św. w kancelarii.

4. W najbliższym czasie zostanie zamontowana na cmentarzu tablica informacyjna z planem cmentarza i jego regulaminem oraz specjalnym kodem dostępu „queer” za pomocą, którego będzie można odnaleźć miejsce grobowe w aplikacji internetowej, w swoim telefonie. ( smartfonie)

5. Obchody liturgiczne tygodnia:

• poniedziałek - ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, zak., patrona Polski

• środa - Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezb., Pawła Chong Hasang i Tow.

• czwartek - ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA, APOSTOŁA I EWANGELISTY

• sobota - Wspomnienie św. o.Pio z Pietrelciny, prezb.

6. Zachęcam do zamawiania mszy św. Można to uczynić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

7. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za wszelkie wykonane prace w kościele i wokół niego oraz na probostwie.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.

9. Dzieci zapraszamy do zakrystii po odbiór nowych obrazków.

+ Wszystkim parafianom życzymy spokojnej niedzieli

oraz dobrego i błogosławionego tygodnia +