OGŁOSZENIA 16.V.2021 r.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

1. W środę, 19 maja, rocznicę urodzin obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

1. Jutro w poniedziałek 17.V zapraszam uczniów kl. VI, VII, VIII szkoły podstawowej. 16.30 Spowiedź św., 17.00 Msza św. po niej spotkanie uczniów kl. VIII przed bierzmowaniem. Przynosimy ze sobą indeksy.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na potrzeby archidiecezji. W przyszłą niedzielę również po Mszach św. zbiórka na pomoc dla Aleppo w ramach programu pomocy Rodzina – Rodzinie. Nasza parafia włączyła się w kolejną edycję programu. Bóg zapłać za złożone ofiary, także te w formie przelewu bankowego.

1. Tradycyjna pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śl. w niedzielę 30.V. Wymarsz o godz. 5.40, zbiórka w naszym kościele. Podczas pielgrzymki obowiązują aktualne zasady bezpieczeństwa sanitarnego: maseczki oraz 1 osoba na 4 m².

1. Obchody liturgiczne tygodnia:

• wtorek – wspom. dow. św. Jana I, pap. i męcz.

• czwartek – wspom. dow. św. Bernardyna ze Sieny, prezb.

• piątek – Wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezb. i męcz.

• sobota – wspom. dow. św. Rity z Cascia, zak., – wspom. dow. św. męcz. Krzysztofa Magallanesa, prezb. i Tow.

• niedziela – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Bóg zapłać Paniom za mycie i dezynfekcję kościoła. Bóg zapłać Panom za wszystkie wykonane przy kościele i na probostwie.

1. Zachęcamy parafian do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego,

Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.

Naszym parafianom życzymy dobrej niedzieli

oraz błogosławionego tygodnia.