OGŁOSZENIA 16 VI 2024 r.

 

 

  1. Dzisiejsza niedziela jest 11 niedzielą zwykłą w liturgii Kościoła. Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona jest na remont dachu probostwa. W przyszłą niedzielę kolekta na opłacenie rachunku za energię elektryczna. 

  2. Dobiega końca rok szkolny i katechetyczny. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

  3. Wszystkich chętnych parafian zapraszam do udziału w pikniku na ogrodzie farskim we wtorek 18.06. br. Początek spotkania od godz. 16.30. Mile widziane są przyniesione ze sobą własne smakołyki kulinarne. Ze swej strony zapewniamy ciasto, chleb, sałatkę farorza, wuszty i napoje.  

  4. Obchody liturgiczne tygodnia: 

• poniedziałek - wspom. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak. 

• środa - wspom. dow. św. Romualda, opata 

• piątek - wspom. św. Alojzego Gonzagi, zak. 

sobota - wsp. dow. św. Paulina z Noli, bpa, wspom. dow. męcz. Jana Fishera, bpa i Tomasza More’a 

• niedziela - 12 NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej. 

  2. Dzieci prosimy o odbiór obrazków niedzielnych w zakrystii. Prosimy także o przyniesienie plansz z zebranymi obrazkami i podpisanymi z imienia i nazwiska do zakrystii. Dla najlepszych przewidziana jest niespodzianka. 

  3. W zakrystii do odbioru są pamiątki z I Komunii św. (zdjęcia- albumy)

 

  1. Ksiądz Arcybiskup Adrian, przychylając się do prośby Dyrektora Caritas Archidiecezji Katowickiej, prosi o przeprowadzenie zbiórki do puszek przed kościołami w niedzielę, 23 czerwca br., na rzecz - prowadzonego przez Caritas - Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, które aktualnie wspiera ponad 9 tys. osób z 14 krajów, zapewniając profesjonalną pomoc psychologiczną, prawną, językową i finansową.

 

+ Wszystkim parafianom życzymy dobrej niedzieli

oraz błogosławionego i spokojnego nadchodzącego tygodnia+

 

Script logo