OGŁOSZENIA 15 X 2023 r.

1.W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski. Z tej okazji przed kościołami odbywa się zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na misje. Za wszelkie dziś złożone ofiary z serca dziękuję.

2. W środę przypada święto św. Łukasza, patrona pracowników służby zdrowia.

Z tej okazji życzymy wszystkim lekarzom, pielęgniarkom oraz personelowi fizycznemu pracującemu w szpitalach i przychodniach wszelkich łask Bożych, zdrowia i cierpliwości w wykonywanej pracy i powołaniu. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji.

3. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na spłatę zakupionego pieca gazowego do naszego kościoła.

4. Obchody liturgiczne tygodnia:

• poniedziałek - UROCZYSTOŚĆ ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ, głównej patronki Śląska

• wtorek - Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.

• środa - ŚWIĘTO ŚW. ŁUKASZA, EWANGELISTY

• czwartek – Wspomnienie  św. Pawła od Krzyża, prezb.

• piątek - Wspomnienie św. Jana Kantego, prezb.

5. Zapraszamy wiernych na nabożeństwa różańcowe. Przypominam, że różaniec w naszym kościele odmawiamy: w poniedziałek, środa, piątek o godz.17.30, wtorek, czwartek, sobota o godz.7.30, a w niedzielę o godz. 15.30.

6. W kancelarii parafialnej po każdej mszy św. przyjmowane opłaty za miejsca grobowe. Wszystkim, którzy już dokonali wpłat dziękuję.

7. Zachęcam do zamawiania mszy św. Jest wiele wolnych intencji w listopadzie i grudniu. Można również zamawiać intencje na nowy rok 2024. Zapraszam po mszy św. do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu Kościoła i obejścia wokół niego.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.

10.  Dzieci zapraszamy do zakrystii po odbiór obrazków.

+ Wszystkim parafianom życzymy spokojnej niedzieli

oraz dobrego i błogosławionego tygodnia +