OGŁOSZENIA 13.VIII.2023

1. Dzisiejsza niedziela jest 19 niedzielą zwykłą w liturgii Kościoła. Zapraszam do udziału we mszy św. i do nabożeństwa fatimskiego o godz. 15.00 w ramach trwającego Triduum Maryjnego w naszej parafii.

2. Dzisiejsza kolekta jest kolektą specjalną przeznaczoną na spłatę zakupionego kotła gazowego do naszego Kościoła. W ramach modernizacji naszej kotłowni w kościele został zamontowany drugi kocioł gazowy, który w projekcie ogrzewania był przewidziany i planowany. Koszt tej inwestycji to kwota 14tyś.zł. Można także wesprzeć naszą parafię środkami finansowymi dokonując przelew na konto bankowe. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

3. Jutro po mszy św. wieczornej, o godz. 17.30 odbędzie się nabożeństwo maryjne w ramach  którego poświecimy zioła i kwiaty.

4. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, jest to uroczystość odpustowa w naszej parafii. Serdecznie zapraszam parafian i gości do udziału w naszych uroczystościach odpustowych.  O godz. 11.15  Uroczysta Suma Odpustowa, której przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. Czesław Szaforz – emerytowany proboszcz parafii św. Barbary i św. Józefa w Jastrzębiu Zdroju. Zapraszam do udziału w nieszporach odpustowych o godz. 15.30. Zapraszam panie i dziewczęta w strojach regionalnych oraz panów do niesienia baldachimu. Kolekta w dniu odpustu przeznaczona będzie na potrzeby parafii. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.

5. W przyszłą niedzielę tj. 20.08 odbędzie się tradycyjna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śl. Z naszej parafii Panie wyruszą o godz. 5.40. Szczegółowy program pielgrzymki  znajduje się w Gazetce Parafialnej.

6. We wrześniu jest jeszcze wiele wolnych intencji mszalnych. Zachęcam  do zamawiania mszy św. Można to uczynić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.

8. Dzieci zapraszamy do zakrystii po odbiór soczku.

+ Wszystkim parafianom  i naszym gościom życzymy dobrej, spokojnej niedzieli oraz radosnego świętowania  odpustu i owoców

związanych z odpustem parafialnym +