OGŁOSZENIA 13 XI 2022 r.

 

 

  1. Dzisiejsza  niedziela jest 33 niedzielą zwykłą w roku liturgicznym Kościoła. W naszej archidiecezji przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej. Dziś także przypada Światowy Dzień Ubogich, a także obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwach o braciach i siostrach prześladowanych za wiarę i o wszystkich potrzebujących.  

 

  1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Dzisiaj także po Mszy św. zbiórka na ubogich dotkniętych ubóstwem energetycznym ogłoszona w komunikacie Arcybiskupa Katowickiego przed Światowym Dniem Ubogich. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

  1. Nasza parafia pragnie włączyć się w pomoc misyjną, dlatego w dniach od 16.11 do 18.11.22 r. odbędzie się zbiórka elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego, sprzętu RTV i AGD (pralki telewizory, komputery). Elektrośmieci będzie można składać już od środy popołudnia 16.11 do piątku 18.11 rana ( do godz. 9.00). Elektrośmieci składamy z tyłu naszego kościoła od strony zakrystii. Serdecznie zachęcamy parafian do wzięcia udziału w tej akcji pomocy dla misji.

 

  1. Obchody liturgiczne tygodnia: 

• czwartek - Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zak. 

• piątek - Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dz. i męcz. 

niedziela - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

  1. W przyszłą sobotę na godz. 9.00 proszę panie o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła. Zachęcam także do pomocy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz młodzieży przygotowującej  się do bierzmowania.

 

  1. Dziękuję  za pomoc w posprzątaniu i przygotowaniu naszego kościoła.

 

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej. 

 

  1. Dzieci prosimy o odbiór obrazków niedzielnych w zakrystii.


+ Wszystkim parafianom życzymy dobrej niedzieli
i błogosławionego tygodnia+

Script logo