OGŁOSZENIA 12 V 2024 r.

 

 

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzisiaj nabożeństwo majowe odbędzie się o godz. 15.30. Zapraszam do udziału wszystkich parafian, a zwłaszcza te dzieci i ich rodziców, którzy w zeszłym roku po raz pierwszy przystąpiły do I Komunii św. Dziś także w ich intencji modlimy się i sprawujemy msze św., o godz. 11.15. Dzisiejsza kolekta jest na potrzeby parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary. 

 2. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 3. W poniedziałek 13.05. br., po mszy o godz. 17.00 zapraszam na pierwsze nabożeństwo fatimskie.

 4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. 

 5. Za tydzień w katowickiej katedrze (godz. 14.00) Msza św. w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa.

 6.  Obchody liturgiczne tygodnia: 

• poniedziałek - wspom. NMP z Fatimy 

• wtorek - ŚWIĘTO ŚW. MACIEJA, APOSTOŁA 

• czwartek - ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, pr. męcz., patrona Polski 

  • niedziela - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Zachęcam wszystkich parafian do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. W naszej parafii nabożeństwa w tygodniu o godz. 17.30 w poniedziałek, środę i piątek, natomiast przed mszą św. poranną we wtorek, czwartek i sobotę. W niedzielę i święta o godz. 15.30. 

 2. W dniu 30 maja br. będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. W tym roku trasa procesji przejdzie ul. Żniwną w kierunku cmentarza, ul. Słoneczną, do nowego osiedla na  ul. Pogodnej, ul. Słoneczną do Krzyża przy ul. Wiejskiej i powrót do kościoła. 

 3. Szpital Miejski wraz z Zespołem Lecznictwa Psychiatrycznego w Siemianowicach Śl. zapraszają mieszkańców i nie tylko wraz z rodzinami na Dzień Pacjentów Szpitali Powiatowych tzw. Biała Sobota. 18 maja od 10.00 do 14.00 na terenie Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śl. przy ul. 1 Maja 9 będzie można skorzystać z bezpłatnych badań, konsultacji i porad medycznych.  Do dyspozycji pacjentów będzie cytobus, farmakobus, krwiobus, a także lekarz chorób wewnętrznych, specjaliści fizjoterapii, psychoterapeuci, psycholodzy, optometrysta szczegóły na plakacie z tyłu naszego kościoła i w Gazetce Parafialnej.

 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej. 

 5. Dzieci prosimy o odbiór obrazków niedzielnych w zakrystii.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Rafał Nowak, kawaler, Siemianowice Śl. – Przełajka

Żaneta Wronowska, panna, Siemianowice Śl. – Przełajka+ Wszystkim parafianom życzymy dobrej niedzieli
oraz błogosławionego nadchodzącego tygodnia+

Script logo