OGŁOSZENIA 11 IX 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest 23 niedzielą zwykłą w liturgii Kościoła. Dziś odbywa się pielgrzymka do sanktuarium NMP w Pszowie.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Za tydzień kolekta specjalna na potrzeby naszego kościoła. Na spłatę zakupionego pieca gazowego do Kościoła i wymianę czynnika grzewczego w systemie ogrzewania. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

3. Jutro tj. w poniedziałek, po mszy św. wieczornej w kościele, odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. w naszej parafii.

4. We wtorek, 12 września obchodzimy Uroczystości NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji. W środę, 13.09 po mszy św. wieczornej o godz.17.30 nabożeństwo fatimskie, na które wszystkich zapraszamy.

5. W czwartek, 14 września, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Można w tym dniu przynieść do Kościoła krzyże, aby je poświęcić. Zachęcam do przyozdobienia krzyży przydrożnych.

6. Jest jeszcze wiele wolnych intencji mszalnych. Zachęcam do zamawiania mszy św. Można to uczynić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

7. Zapraszamy do udziału w dorocznej pielgrzymce ludzi pracy na Jasną Górę, która odbędzie się w przyszłą sobotę i niedzielę (16 i 17 września). Chcemy przypomnieć sobie wciąż aktualną ewangelię pracy, o której z taką mocą mówił św. Jan Paweł II w Katowicach, w czerwcu 1983 roku. Tamto papieskie nauczanie, choć ma już czterdzieści lat, jest wciąż aktualne i potrzebne. Powierzymy Maryi Pannie wszystkie radości i trudy całego środowiska ludzi pracy; pracodawców i pracobiorców. Będziemy także modlić się za tych, którzy pracy nie mają.

8. Wszystkich chłopców po I Komunii św. pragnących zostać ministrantami w naszym Kościele proszę o zgłoszenie się i zapisanie w zakrystii.

9. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za wszelkie wykonane prace w kościele i wokół niego, za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii.

10. Na naszej stronie parafialnej, w zakładce cmentarz parafialny możemy znaleźć adres strony internetowej GROBONET:

Bardzo proszę wszystkich dysponentów grobu o sprawdzenie poprawności zamieszczonych danych na stronie. Wiele jest miejsc, których dane nie dotarły do kancelarii parafialnej. W związku z powyższym proszę i apeluję o ich dostarczenie. Opłaty za miejsca grobowe oraz za zaległości będą przyjmowane w kancelarii parafialnej od poniedziałku 18.09. br.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.

12. Dzieci zapraszamy do zakrystii po odbiór nowych obrazków.