OGŁOSZENIA 10 IV 2022 r.

Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.  Dziś także zbiórka na pomoc dla Aleppo w ramach programu pomocy Rodzina-Rodzinie. Kolekta z Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty jest przeznaczona na Boży Grób w Jerozolimie i dla chrześcijan w Ziemi Świętej. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

Bóg zapłać ks. Henrykowi Iwańskiemu za wygłoszone Rekolekcje Wielkopostne. Serdeczne Bóg zapłać parafianom za udział w tych rekolekcjach.

W zakrystii są jeszcze do nabycia Paschaliki Wielkanocne, a z tyłu kościoła można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

W wtorek 12.IV o godz. 17.30 zapraszam uczniów kl. VIII na spotkanie przed bierzmowaniem, a o godz. 18.00 zapraszam osoby dorosłe, które chciałyby włączyć się w liturgię Wielkiego Tygodnia na spotkanie na probostwo.

Zapraszam do udziału w ceremoniach TRIDUUM PASCHALNEGO od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty. W tych dniach chcemy głębiej przeżywać tajemnicę naszego zbawienia.

Okazja do Spowiedzi św.: w Wielki Czwartek od 16.00-17.00 oraz po ceremoniach do godz. 21.00 ( o pełnej godzinie) w Wielki Piątek 16.00-17.00 po ceremoniach do godz. 21.00 ( o pełnej godzinie), w Wielką Sobotę od godz. 9.00-11.00 oraz od 16.00-17.00. W czasie Świąt Wielkanocnych nie będzie okazji do Spowiedzi św.

W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy wiernych do zachowania postu także w Wielką Sobotę aż do Mszy św. Wigilii Paschalnej. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę 16.IV o godz. 11.00 i 15.30

Msza św. Rezurekcyjna w Niedzielę 17.IV o godz. 6.00 - serdecznie zapraszamy. Zapraszam Panów do niesienia baldachimu i symboli wielkanocnych.

Serdeczne Bóg zapłać Paniom za pomoc w przedświątecznym myciu kościoła, a Panom za prace wykonane wokół naszego kościoła.

Zachęcamy parafian do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego  Gościa i Gazetki parafialnej.