OGŁOSZENIA 09.V.2021 r.

1. Dzisiejsza Niedziela jest 6-tą Niedzielą Wielkanocną. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe. Dni modlitw o urodzaje. Modlitwy o urodzaje włączymy do nabożeństwa majowego.

1. W poniedziałek 10.V przypada w naszej parafii termin całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym dniu wyjątkowo nabożeństwo majowe zostanie odprawione po mszy św. o godz. 8.00. Po nabożeństwie majowym rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu. Zakończenie adoracji przed mszą św. o godz. 17.00. Zachęcamy parafian do chwili osobistego spotkania z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie.

1. W czwartek 13.V będziemy obchodzili Dzień Fatimski z tej okazji msza św. w intencji czcicieli MB Fatimskiej i ich rodzin a po mszy św. Nabożeństwo Fatimskie.

1. Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary, także te w formie przelewu bankowego.

1. W kościele Ducha św. w Bytkowie można zobaczyć wystawę dotyczącą sługi Bożego ks. Jana Machy urodzonego w Chorzowie Starym, który został stracony w czasie II wojny światowej przez Niemców w Katowickim więzieniu. Wystawa potrwa do 11 maja bieżącego roku.

1. Obchody liturgiczne tygodnia:

• środa – wspom. dow. św. Pankracego, męcz.,

– wspom. dow. świętych męcz. Nereusza i Achillesa

• czwartek – wspom. dow. NMP z Fatimy

• piątek – ŚWIĘTO ŚW. MACIEJA, APOSTOŁA

• niedziela – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Bóg zapłać Paniom za mycie i dezynfekcję kościoła. Bóg zapłać Panom za wszystkie wykonane przy kościele i na probostwie.

1. Zachęcamy parafian do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego,

Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.

Wszystkim parafianom życzymy dobrej niedzieli, opieki Matki Bożej Fatimskiej oraz błogosławionego tygodnia.