OGŁOSZENIA 09 VI 2024 r.

 

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest 10 niedzielą zwykłą w liturgii Kościoła. Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na remont dachu probostwa. 

 2. Dziś odbywają się pielgrzymki: - Archidiecezjalna Pielgrzymka Niesłyszących (Piekary Śląskie) - Pielgrzymka Dzieci Wczesno - i Pierwszokomunijnych (katedra).

 3. W czwartek tj.,13.06.br. zapraszam na mszę św. i nabożeństwo fatimskie o godz. 17.00.

 4. Po 10 latach istnienia i współpracy Rada Duszpasterska naszej parafii, po przegłosowaniu, postanowiła się rozwiązać. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za zaangażowanie w życie parafialne. Jednocześnie pragnę poinformować, że powstaje nowa Rada Parafialna. Jeśli, ktoś z Was chciałby dołączyć do niej proszony jest
  o zgłoszenie się do zakrystii. Lista osób, które już wyraziły chęć pomocy zostanie w stosownym czasie podana w gazetce parafialnej i na stronie internetowej. 

 5. Wszystkich chętnych parafian zapraszam do udziału w pikniku na ogrodzie farskim we wtorek 18.06. br. Początek spotkania od godz. 16.30. Mile widziane są przyniesione ze sobą własne smakołyki kulinarne. Ze swej strony zapewniamy ciasto i chleb z piekarni pana Marcina, sałatkę farorza, wuszty, napoje.  

 6. Obchody liturgiczne tygodnia: 

• wtorek - wspom. św. Barnaby, Apostoła 

• środa - wspom.  Bł. Męcz. Józefa Czempiela, Emila Szramka, prezb. 

• czwartek - wspom. św. Antoniego z Padwy, prezb. i dK 

• piątek - wspom. bł. Michała Kozala, bpa i męcz. 

• niedziela - 11 NIEDZIELA ZWYKŁA 10 NIEDZIELA ZWYKŁA ##

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego,  Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej. 

 2. Dziękuję wszystkim za pomoc w sprzątaniu kościoła i obejścia.

 3. Proszę wszystkich o sortowanie śmieci na cmentarzu, służą do tego stosowne pojemniki. Przypominam także o obowiązku opłat za miejsca grobowe. 

 4. Dzieci prosimy o odbiór obrazków niedzielnych w zakrystii. Prosimy także o przyniesienie plansz z zebranymi obrazkami i podpisanymi z imienia i nazwiska do zakrystii. Dla najlepszych przewidziana jest niespodzianka. W zakrystii do odbioru są pamiątki z I Komunii św. ( zdjęcia- albumy)

 

+ Wszystkim parafianom życzymy dobrej niedzieli

 

oraz błogosławionego nadchodzącego tygodnia+

 

Script logo