OGŁOSZENIA 08.VIII.2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest 19 niedzielą zwykłą w roku liturgicznym Kościoła.

1. W przyszłą niedzielę 15 VIII nasza parafia obchodzi uroczystość odpustową ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy wszystkich parafian i gości na uroczystą sumę odpustową o godz. 11.15 Kazanie odpustowe wygłosi ks. Mariusz Obałaka z parafii św. Michała z Michałkowic. O godz. 15.00 zapraszam na uroczyste nieszpory odpustowe.

1. Serdecznie zapraszam do udziału w Triduum Maryjnym w dniach : 12,13,14 VIII. O godz. 18.00 Msza św. następnie nabożeństwo Maryjne. Zapraszam panie w strojach regionalnych oraz panów do niesienia baldachimu.

1. W niedzielę 22 VIII odbędzie się tradycyjna pielgrzymka kobiet i dziewcząt na Piekarskie Wzgórze. Z naszej parafii panie wyruszą o godz. 5.40 Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty przed uroczystością odpustową oraz pielgrzymką do Piekar codziennie przed każdą Mszą św.

1. Odwiedziny chorych i starszych parafian przez uroczystościami odpustowymi odbędą się w piątek 13.VIII Chorych i starszych parafian prosimy zgłaszać w zakrystii.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli oraz kolekta odpustowa jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Dzisiaj także po Mszy św. zbiórka na pomoc dla Aleppo w ramach programu pomocy Rodzina-Rodzinie. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb i wszelkie złożone ofiary.

1. Z tyłu kościoła znajduje się skarbona na kwiaty do dekoracji kościoła przed uroczystościami odpustowymi. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.

1. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – ŚWIĘTO ŚW. TERESY BENEDYKTY OD KRZYŻA (EDYTY STEIN), DZ. I MĘCZ., patronki Europy

• wtorek – ŚWIĘTO ŚW. WAWRZYŃCA, DIAK. i MĘCZ.

• środa – Wspomnienie św. Klary, dz.

• czwartek – wspom. dow. św. Joanny Franciszki de Chantal, zak.

• piątek – wspom. dow. św. męcz. Poncjana, papieża, i Hipolita, prezb.

• sobota – Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb. i męcz.

• niedziela – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

1. Serdeczne Bóg zapłać Paniom za mycie i dezynfekcję oraz Panom za wszystkie wykonane prace wokół naszego kościoła oraz pomoc przy remoncie okien w naszym kościele.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.

+ Parafianom życzymy spokojnej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia +