OGŁOSZENIA 08 X 2023 r.

1.     Dzisiejsza niedziela jest 27 niedzielą zwykłą w roku liturgicznym Kościoła. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii w przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na misje. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Zapraszam o godz. 15.30 na nabożeństwo różańcowe przy kapliczce św. Izydora.

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski.
    Z tej okazji też odbędzie się zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

1. Z okazji XXIII Dnia Papieskiego, stypendyści Fundacji KEP „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zapraszają na koncert ku czci św. Jana Pawła II, który odbędzie się w sobotę 14 października o godzinie 17.00 w siemianowickim Parku Tradycji (ul. Orzeszkowej 12).  Bezpłatne wejściówki można otrzymać w zakrystii.

1. Zapraszamy wiernych na nabożeństwa różańcowe. Przypominam, że różaniec

w naszym kościele odmawiamy: w poniedziałek, środa, piątek o godz.17.30, wtorek, czwartek, sobota o godz.7.30, a w niedzielę o godz. 15.30.

1. Serdecznie zapraszam 13.10.br tj. w piątek o godz. 17.00 na nabożeństwo fatimskie połączone z modlitwą różańcową w intencji czcicieli MB fatimskiej i ich rodzin. W tej samej intencji będzie sprawowana msza św.

1. W sobotę, 14 października, obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Zachęcamy do modlitwy w intencji nauczycieli, wychowawców i katechetów. Wszystkim nauczycielom życzymy wielu łask Bożych, zdrowia oraz darów Ducha Świętego w ich pracy.

2. W kancelarii parafialnej po każdej mszy św. będą przyjmowane opłaty za miejsca grobowe. Wszystkim, którzy już dokonali wpłat dziękuję.

8.  Nasza parafia chce się włączyć w pomoc misyjną, dlatego w dniach
od 09.10 do 12.10.23 r. odbędzie się zbiórka elektrośmieci (zużyty sprzęt elektryczny, elektroniczny, sprzęt RTV i AGD np. pralki telewizory, komputery), które będzie można składać już od poniedziałku 09.10do czwartku 12.10 br. rana. (do godz. 10.00). Elektrośmieci składamy z tyłu naszego kościoła od strony zakrystii. Dochód ze zbiórki elektrośmieci zostanie przeznaczony na misje. Zachęcamy parafian do wzięcia udziału w tej akcji pomocy dla misji.

9.      Zachęcam do zamawiania mszy św. na 2024 rok. Można to uczynić w zakrystii lub  kancelarii parafialnej od jutra, tj. poniedziałku, 9.10 br.

10. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu Kościoła i obejścia wokół niego oraz uporządkowaniu garaży.

11.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.

12.  Dzieci zapraszamy do zakrystii po odbiór obrazków.

+ Wszystkim parafianom życzymy spokojnej niedzieli

oraz dobrego i błogosławionego tygodnia +