OGŁOSZENIA 08 V 2022 r.

1. Dzisiejsza 4 niedziela wielkanocna jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Jest to szczególny dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Dziś diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Polecamy ich i ks. rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia prezbiteratu odbędą się w sobotę, 14 maja, o godz. 10.00 w katowickiej Katedrze.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych: poniedziałek-środa-piątek po mszy św. o godz. 17.30, wtorek-czwartek-sobota o godz. 7.30, a w niedzielę o godz. 15.00.

1. W środę 11 V podczas Mszy św. o godz. 16.00 uczniowie kl. VIII szkoły podstawowej przyjmą z rąk ks. bpa Marka Szkudło sakrament bierzmowania. Polecamy modlitwom parafian młodzież naszej parafii przygotowującą się do przyjęcia tego sakramentu. W tym dniu wyjątkowo nie będzie Nabożeństwa Majowego.

1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona W.Ś.S.D., kolekta przyszłej niedzieli  jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Obchody liturgiczne tygodnia:

• poniedziałek - UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, BPA I MĘCZ., głównego patrona Polski

• wtorek - wspom. dow. św. Jana z Avili, prezb. i dK

• czwartek - wspom. dow. św. Pankracego, męcz., wspom. dow. świętych męcz. Nereusza i Achillesa

• piątek - wspom. dow. NMP z Fatimy

• sobota - ŚWIĘTO ŚW. MACIEJA, APOSTOŁA

• niedziela - 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.

+ Wszystkim parafianom życzymy dobrej niedzieli oraz  błogosławionego tygodnia +