OGŁOSZENIA 06 XI 2022 r.

 

 

 

 1. Dzisiejsza  niedziela jest 32 niedzielą zwykłą w roku liturgicznym Kościoła. 

 

 1. Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. kolekta zostanie przeznaczona na zakup węgla potrzebnego do ogrzania probostwa. Za Waszą ofiarność składam serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę również przed naszym kościołem zbiórka na ubogich dotkniętych ubóstwem energetycznym.

 

 1. Jutro, o godz.18.00 zapraszam na spotkanie dzieci przygotowujące się do  I-szej  Komunii św. w naszej parafii wraz z rodzicami. 

 

 1. W przyszłym tygodniu 11.11 tj. piątek będziemy obchodzili Święto Odzyskania Niepodległości z tej okazji zapraszam na mszę św. o godz. 9.00, którą będziemy sprawowali w intencji naszej Ojczyzny.

 

 1. Przyszłą niedzielę (13 XI) w naszej archidiecezji będziemy przeżywać jako Dzień Muzyki Liturgicznej. Przyszła niedziela to także Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. 

 

 1. Nasza parafia chce się włączyć w pomoc misyjną, dlatego w dniach od 16.11 do 18.11.22 r. odbędzie się zbiórka elektrośmieci (zużyty sprzęt elektryczny, elektroniczny, sprzęt RTV i AGD np. pralki telewizory, komputery), które będzie można składać już od środy popołudnia 16.11 do piątku 18.11 rana. ( do godz. 9.00). Elektrośmieci składamy z tyłu naszego kościoła od strony zakrystii. Dochód ze zbiórki elektrośmieci zostanie przeznaczony na misje. Zachęcamy parafian do wzięcia udziału w tej akcji pomocy dla misji.

 

 1. Zachęcam do zamawiania mszy św. na nowy rok 2023.

 

 1. Obchody liturgiczne tygodnia: 

  • środa - ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ 

  • czwartek - Wspomnienie św. Leona Wielkiego, pap. i dK 

  • piątek - Wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa 

  • sobota - Wspomnienie św. Jozafata, bp. i męcz.

 

 1. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kaplicy cmentarnej, uczniom szkoły Cogito i wszystkim innym za uporządkowanie terenu wokół kościoła oraz posprzątania naszej świątyni. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej. Dzieci prosimy o odbiór obrazków niedzielnych w zakrystii.

+ Wszystkim parafianom życzymy dobrej niedzieli
                      i błogosławionego tygodnia +

Script logo