OGŁOSZENIA 04.VII.2021 r.

 

 

  1. Dzisiejsza niedziela jest 14 niedzielą zwykłą w roku liturgicznym Kościoła. Dziś także parafialna pielgrzymka na Piekarskie Wzgórze o godz. 10.30 w Bazylice Piekarskiej Msza św. w intencji parafian, a po Mszy św. droga krzyżowa z zaleckami za ++ na Rajskim Placu. Dojazd na Piekarskie Wzgórze we własnym zakresie. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy parafian do udziału w naszej parafialnej pielgrzymce. 

 

  1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na WŚSD. Kolekta przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę także zbiórka na Aleppo w ramach programu pomocy Rodzina – Rodzinie. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie  potrzeb  i wszelkie złożone ofiary.

 

  1. Obchody liturgiczne tygodnia: 

• poniedziałek – wspom. dow. św. Marii Goretti, dz. i męcz., 

– wspom. dow. św. Antoniego Marii Zaccarii, prezb. 

• wtorek – Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz. 

• czwartek – Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezb. 

• piątek – wspom. dow. św. męcz. Augustyna Zhao Rong, prezb., i Tow. 

• niedziela – 15 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. Bóg zapłać Paniom za mycie i dezynfekcję kościoła. Bóg zapłać Panom za wszystkie wykonane prace wokół naszego kościoła i na probostwie.

 

  1. W  związku z brakiem akceptacji wniosku wykonawcy robót budowlanych w dzielnicy Przełajka, firmy Drogopol-ZW Sp. z o.o., na całkowite zamknięcie odcinka ul. Wiejskiej w dniach od 05.07.2021 r. do 09.07.2021 r., ruch drogowy - samochodowy jak i komunikacji miejskiej - w tym okresie odbywać się będzie według obowiązującej tymczasowej organizacji ruchu, zgodnie z którą wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia przejezdności ul. Wiejskiej lub wprowadzenia objazdów w obrębie dzielnicy. O dalszych utrudnieniach komunikacyjnych na Przełajce Urząd Miasta w Siemianowicach Śląskich będzie informować mieszkańców dzielnicy na bieżąco. O ewentualnych niedogodnościach prosimy informować Wydział Infrastruktury Technicznej pod nr tel. 32 760 53 51 w godzinach pracy Urzędu lub Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego pod nr 32 220 01 80 czynne całą dobę.

 

  1. Zachęcamy parafian do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej. 

 

Wszystkim parafianom życzymy dobrej 

 

niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.

 

Script logo