OGŁOSZENIA 03.I.2021 r.

 

 

  1. Dziś świętujemy 2 Niedzielę po Narodzeniu Pańskim.

 

  1. W środę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, wspominająca misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu. W tym dniu msze św. jak w każdą niedzielę o 7.30 i 11.15.

 

  1. W środę również obchodzimy Dies Episcopi – modlimy się za naszego ks. arcybiskupa Wiktora oraz za biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej

 

  1. Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Kolekta w Uroczystość Trzech Króli jest przeznaczona na misje. W przyszłą niedzielę po mszach św. zbiórka na Aleppo w ramach programu pomocy Rodzina - Rodzinie. Bóg zapłać za złożone ofiary także te w formie przelewu bankowego.

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać Paniom za dezynfekcję i mycie kościoła, a Panom za prace przy naszym kościele i na probostwie.

 

  1. W związku z sytuacją epidemiczną. Zgodnie z zarządzeniem arcybiskupa metropolity katowickiego w tym roku nie odbędzie się kolęda w tradycyjnej formie. Wyjątkiem są rodziny, które przeprowadziły się do nowego domu lub mieszkania ( poświęcenie nowego domu ). W naszej parafii zapraszam do indywidualnego błogosławieństwa rodziny, codziennie po każdej mszy św. od 1.I.2021 do 17.I.2021 włącznie. Jeżeli zajdzie taka konieczność ten okres zostanie wydłużony. Zachęcam do tego aby w domu przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, i świece oraz wodę święconą i po powrocie z kościoła wspólnie całą rodziną pomodlić się przy zapalonych świecach odśpiewać kolędę i pokropić dom wodą święconą. Niech wspólne przeżyta kolęda chociaż w innej formie bardziej zjednoczy i umocni nasze rodziny.  

 

  1. Zachęcamy parafian do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.

Script logo