OGŁOSZENIA 03 XII 2023 r.

1.  Dzisiaj rozpoczynamy Adwent - okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Dziś kolekta specjalna na spłatę pieca gazowego zakupionego do kotłowni w Kościele. W przyszłą niedzielę zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zachęcamy wiernych do modlitwy w intencji nowych powołań do służby Bożej.

4. Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian odbędą się w piątek, 22.12.2023r. Prosimy chorych i starszych parafian zgłaszać w zakrystii.

5. Zapraszamy do udziału w roratach od jutra, poniedziałku. W naszym kościele będą się odbywały w poniedziałek, środę i piątek o godz.17.00. Jutro także, we wspomnienie św. Barbary zapraszam o godz. 17.00 na mszę św. w intencji górników naszej parafii i ich rodzin oraz za zmarłych górników, a zwłaszcza tych tragicznie zmarłych w kopalni w Katowicach i Jaworznie.

6. Obchody liturgiczne tygodnia:

• poniedziałek – Wspom. św. Barbary, dz. i męcz., patronki archidiecezji

• środa - wspom. dow. św. Mikołaja, bpa

• czwartek - Wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dK

• piątek - UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

• niedziela - 2 NIEDZIELA ADWENTU

7. Zapraszam rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w naszej parafii do udziału we mszy św., 08.12.2023 roku, tj. w piątek, o godz. 17.00, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu dzieciom zostaną poświęcone cudowne medaliki Matki Bożej. Obecność jest obowiązkowa.

8.Siemianowickie Centrum Kultury zaprasza 8.12.2023r., o godz. 18.00 do SCK Zameczek (ul. Oświęcimska 1) w Siemianowicach Śl. na promocję publikacji pana Marcina Wądołowskiego, Patrycji Wądołowskiej; „Przełajka. Szkice historyczne”. Wstęp wolny. Bliższe informację zamieszczone są na plakacie z tyłu kościoła.

9. Dziękuję wszystkim za pomoc w posprzątaniu kościoła i obejścia, a także za pomoc w przygotowaniu dekoracji adwentowych i kaplicy św. Barbary. Jednocześnie bardzo proszę o pomoc panie i rodziców dzieci komunijnych w posprzątaniu kościoła 16 grudnia, tj. w sobotę.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej. Na prośbę kilku parafian zamówione zostały egzemplarze GN z ubiegłego tygodnia z dodatkiem w formie kalendarza na nowy rok 2024.

11. W zakrystii do nabycia są świece, z których dochód zostanie przeznaczony na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” duże w cenie 17 zł., małe 11zł.  Dzieci zapraszamy do zakrystii po odbiór obrazków.

+ Wszystkim parafianom życzymy dobrego przeżywania ADWENTU

oraz spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia +