OGŁOSZENIA 03 IX 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest 22 niedzielą zwykłą w liturgii Kościoła.
Dziś w Katedrze w Katowicach dzień wspólnoty Ruchu Światło – Życie.
W naszej Wspólnocie Parafialnej pragniemy we mszy św. podziękować Bogu za tegoroczne plony i udzielone łaski oraz błogosławieństwo rolnikom, działkowcom, a także podczas mszy św. o godz. 11.15 modlić się o Dary Ducha Świętego dla dzieci i młodzieży, ich wychowawców, nauczycieli i katechetów na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Po mszy św. poświęcenie tornistrów najmłodszym uczniom.

2. Kolekta dzisiejsza jest na potrzeby naszego Kościoła. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.  Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

3.  W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. W sposób szczególny pomódlmy się o dar powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Nie zapominajmy w naszej modlitwie o chorych kapłanach i tych, którzy w minionym czasie odeszli do wieczności.

4 W przyszłą niedzielę (II niedziela września) - pielgrzymka do sanktuarium NMP w Pszowie.

5. W piątek obchodzimy Święto Narodzenia NMP.

6. Jest jeszcze wiele wolnych intencji mszalnych. Zachęcam do zamawiania mszy św. Można to uczynić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

7. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek 11.09. br. po mszy św. wieczornej w kościele.

8. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za wszelkie wykonane prace w kościele i wokół niego, za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii. Składam serdeczne Bóg zapłać za przyniesione plony do udekorowania naszego kościoła.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.

10. Dzieci zapraszamy do zakrystii po odbiór nagród za przyniesione plansze z obrazkami.

11. Wszystkich chłopców po I Komunii św. pragnących zostać ministrantami w naszym Kościele proszę o zgłoszenie się i zapisanie w zakrystii.

+ Wszystkim parafianom życzymy spokojnej niedzieli

oraz  dobrego i błogosławionego tygodnia +